Re-cycle

22. dubna 2014 v 16:07 | Augi |  Filmový svět
Rozhodl jsem se stvořit zde novou rubriku s názvem Filmový svět. Budou se zde objevovat mé oblíbené filmy, které někdy budou dost neznáme a nebude je znát každá a tím je taky doporučím těm kteří zavítají na můj blog :-)
Mým prvním filmem je Re-cycle z Thajska natočen roku 2006. Pojednává o spisovatelce, která právě dokončila svůj třetí román o lásce a vztazích. Na své tiskové konferenci prozradí že má v plánu napsat svůj nový román s názvem Recyklace.
Ze začátku film vypadá romantický, kde se objevuje dávný přítel hlavní hrdinky Ting-yin a vedou mezi sebou bolestný rozhovor. Poté co se Ting-yin dostane domů a začne pracovat na své knize, něco se ji nezdá v pořádku, objevuje neznámý dlouhý vlas a má pocit jako by v jejím bytě byl ještě někdo. V té fázi film nabírá na dost slušné napínavosti a Ting-yin se rozhodne tuto zvláštní situaci zpracovat do své knihy. Moc se ji nedaří ale zvládá to. Až najednou vytáhne zmačkaný papír, kde předtím psala o tom jak hrdinka její knihy jde do výtahu. Takže se rozhodne jít do výtahu a cestou potká starou ženu s vnučkou. Ting-yin vystoupí a po pár krocích se ohlédne k výtahu. A co se nestane. Stará paní s vnučkou projdou dolů skrz výtah. Ting-yin se lekne a utíká pryč a potká dva dost škaredé duchy a začne utíkat pryč. Dostane se k nějakým dveřím a když je otevře dostane se do zvláštního světa. Je to dost zvláštní svět, ve kterém potká svého mrtvého strýčka, od kterého se dozvídá důležité informace o tom kde se právě nachází a o tom jak se dostat zpátky. Vidí hodně zajímavých věcí, které kdybych zažil já, tak bych se asi po.... doplňte si sami :-) po nějaké době potká malou holčičku,která ji provází celým filmem a dozvídá se jak se dostane pryč z tohoto světa. Ke konci se dozví kdo vlastně je ta malá holčička a konec filmu je dost smutný. Zazněla tu i písnička, kterou nemůžu vůbec najít a moc se mi líbí :-)
Tento film z romantičnosti přechází do napínavého hororu až do fantasy světa. Hlavní hrdinka se ocitne v takovém světě, který je stvořen ze zapomenutých a ztracených, nechtěných věci. Nejvíce mě dostala taková jeskyně s nenarozenými dětmi, které byly potraceny. Malá holčička je právě dcerou hlavní hrdinky Ting-yin, která šla na potrat, když zjistila že před několika lety otěhotněla s mužem, s kterým se potkala na začátku filmu a který ji opustil kvuli rodinným a pracovním záležitostem. Závěr filmu kdy vyšlo najevo že holčička je její dcerou, se ji Ting-yin moc omlouvá a nakonec se celý svt pomalu rozpadá. Ocitne se ve svém skutečném světě. Když je ve svém bytě, potká se zde se sebou samou a vidí jak dopisuje svůj román. Ona sama Ting-yin se vznáší ve vzduchu. Ten konec jsem moc nepochopil.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama