Duben 2014

King nás zve do Lunaparku

23. dubna 2014 v 12:31 | Augi |  Knihy
Tato kniha vás vtáhne do menšího městečka v Severní Karolíně kolem roku 1973 a celou knihou vás bude provázet Devin Jones. Tento kluk se zlomeným srdcem, navštěvující univerzitu se s přáteli domluví na letní brigádě v Lunaparku. Nachází v něm nové přátelé a dozvídá se hrůzné tajemství, které se odehrálo na jedné atrakci. Devin zde také získá svou první sexuální zkušenost s matkou, která se stará o svého postiženého syna. Ten oba dva dá dohromady.

Celý příběh se rozvijí pomalým tempem a až ke konci knihy nabírá na své hrůzostrašnosti. Je to jen pár napínavých stránek ale celá tato kniha mě zaujala a i přes menší počet stran se Mistr hororů nemusí za toto dílo stydět.

Fanoušci Stephena kinga, kteří jej milují si tuto knihu nesmí nechat ujít a měli by si udělat místo ve své knihovně :-)Pneumatika s vražednými sklony

22. dubna 2014 v 19:04 | Augi |  Filmový svět
The Rubber jak se v originále jmenuje tento film, je o úplně o ničem. bude se líbit určitě těm, kteří mají rádi zelené rostlinky a během tohoto filmu jí budou silně ovlivněni.

Podle obrázku poznáte co bude hlavním tématem, neboli hlavní věcí v tomto filmu. Ano, pneumatiku, která se probudí uprostřed pouště a po nějaké chvili se naučí kutálet a nepadat. Jak zjistíme, tak na začátku filmu nám šerif poví že tento film nemá žádný dův, proč se tak všechno děje.

Pneumatika si to vesele kutálí stále vpřed po silnici a cestou potká králíčka, kterého nějakou silou zabije, po něm příjde na řadu pták a delší době se stane obětí člověk. A aby to bylo zajímavější, tak se pneumatika zamiluje do dívky, která projede v autě kolem ní a tak ji pronásleduje. Cestou opět zabije pár lidí a policie se ji snaží zničit. Ještě na začátku filmu jsou vidět diváci kteří sledují dalekohledem pneumatiku. je to tak nějak vysvětleno, že koukají na film, ale jsou jeho součástí. Mezi nimi je chlápek který je otráví jídlem a poté se sám zabije. Přežije jen jeden chlap na vozíčku, který ale na konci také zemře.

Konec filmu není koncem, není ani koncem zničení pneumatiky, jelikož pneumatika je hodně chytrá a dokáže se reinkarnovat do růžové trojkolky :D Projíždí silnicí a za ní si to vesele šinou další pneumatiky. Tímto končí film, který má být mysteriozní hororovou komedii... Ha ha :D
Re-cycle

22. dubna 2014 v 16:07 | Augi |  Filmový svět
Rozhodl jsem se stvořit zde novou rubriku s názvem Filmový svět. Budou se zde objevovat mé oblíbené filmy, které někdy budou dost neznáme a nebude je znát každá a tím je taky doporučím těm kteří zavítají na můj blog :-)
Mým prvním filmem je Re-cycle z Thajska natočen roku 2006. Pojednává o spisovatelce, která právě dokončila svůj třetí román o lásce a vztazích. Na své tiskové konferenci prozradí že má v plánu napsat svůj nový román s názvem Recyklace.
Ze začátku film vypadá romantický, kde se objevuje dávný přítel hlavní hrdinky Ting-yin a vedou mezi sebou bolestný rozhovor. Poté co se Ting-yin dostane domů a začne pracovat na své knize, něco se ji nezdá v pořádku, objevuje neznámý dlouhý vlas a má pocit jako by v jejím bytě byl ještě někdo. V té fázi film nabírá na dost slušné napínavosti a Ting-yin se rozhodne tuto zvláštní situaci zpracovat do své knihy. Moc se ji nedaří ale zvládá to. Až najednou vytáhne zmačkaný papír, kde předtím psala o tom jak hrdinka její knihy jde do výtahu. Takže se rozhodne jít do výtahu a cestou potká starou ženu s vnučkou. Ting-yin vystoupí a po pár krocích se ohlédne k výtahu. A co se nestane. Stará paní s vnučkou projdou dolů skrz výtah. Ting-yin se lekne a utíká pryč a potká dva dost škaredé duchy a začne utíkat pryč. Dostane se k nějakým dveřím a když je otevře dostane se do zvláštního světa. Je to dost zvláštní svět, ve kterém potká svého mrtvého strýčka, od kterého se dozvídá důležité informace o tom kde se právě nachází a o tom jak se dostat zpátky. Vidí hodně zajímavých věcí, které kdybych zažil já, tak bych se asi po.... doplňte si sami :-) po nějaké době potká malou holčičku,která ji provází celým filmem a dozvídá se jak se dostane pryč z tohoto světa. Ke konci se dozví kdo vlastně je ta malá holčička a konec filmu je dost smutný. Zazněla tu i písnička, kterou nemůžu vůbec najít a moc se mi líbí :-)
Tento film z romantičnosti přechází do napínavého hororu až do fantasy světa. Hlavní hrdinka se ocitne v takovém světě, který je stvořen ze zapomenutých a ztracených, nechtěných věci. Nejvíce mě dostala taková jeskyně s nenarozenými dětmi, které byly potraceny. Malá holčička je právě dcerou hlavní hrdinky Ting-yin, která šla na potrat, když zjistila že před několika lety otěhotněla s mužem, s kterým se potkala na začátku filmu a který ji opustil kvuli rodinným a pracovním záležitostem. Závěr filmu kdy vyšlo najevo že holčička je její dcerou, se ji Ting-yin moc omlouvá a nakonec se celý svt pomalu rozpadá. Ocitne se ve svém skutečném světě. Když je ve svém bytě, potká se zde se sebou samou a vidí jak dopisuje svůj román. Ona sama Ting-yin se vznáší ve vzduchu. Ten konec jsem moc nepochopil.Mysl mimo nás

21. dubna 2014 v 19:38 | Augi |  ZajímavostiNaše myšlenky skryté v naších nejtemnějších koutech, se pohybují rychlým tempem po svých cestičkách. Známe je jen my, známe svá tajemství a jen málokomu je prozradíme. Kdysi dávno tomu nebylo jinak, naše mysl byla čistá a nevinná, ale s postupem času kdy se do našich životů dostávají všelijaké možné technologické hračky, tak se toho hodně změnilo. Jsme ovládání světem tvořeným čísly a vlastní myslí. Myslí, která se vkládá do naší čisté a nevinné mysli.


Do rukou se nám dostává telefon, který je mnohdy chytřejší než naši občané v okolí. Tyto chytré telefon jsou tak chytré, že nás pronásledují i ve snech a touží po tom, abychom se jich dotýkali, abychom s ním mluvili a měli jej stále u sebe. Chce se nás zmocnit a nikdy nepustit. Lidé jsou pak lehce zmatení a místo toho aby si povídali mezi sebou, raději v rukou drží svůj chytrý telefon a vzhlížejí na něj s úctou. Takto jsou viděni na různých místech ve skupinkách. Přátelé co se znají dlouhá léta, stojí a v rukou drží telefon s velkým displejem. Svým prstem se po něm pohybují a telefon je spokojen tím, že ovládá svou obět´. Tito jedinci často navštěvují svého modrého nepřítele, který je spolčen s chytrým telefonem. Takto ovlivnují život své oběti, která nic netušíc dopřává uspokojení malé hranaté věci s vlastní myslí.At už je člověk malý nebo velký, mladý či dospělý a zdá se že je i rozumný, tak je tomu někdy naopak. Protože jaký chytrý člověk by stál v hloučku svých nejbližších a přitom se díval do světa který mu nabízí jeho chytrý telefon, když okolo něj je tolik krásných věcí. Místo toho aby stále mačkal, tukal a namáhal své prsty, unavoval své oči, měl by si užívat svého života a neztrácet čas svůj život mimo realitu.

Eklipse

13. dubna 2014 v 15:42 | Augi |  Hudební mix
Tato německá instrumentální skupina tvořená něžným pohlavím hrající na housle a cello mě nědávno zaujala. našel jsem ji náhodně. Tato čtveřice se dala dohromady někdy kolem roku 2010 a v roce 2012 vydaly své první album A Night In Strings. O rok později vyšlo Elektric Air. Jejích tvorba tvoří covery známých písní a svýmí melodiemi lahodí každému uchu :-)Within Temptation představují novou ukázku

12. dubna 2014 v 12:21 | Augi |  Within Temptation
Tato metalová skupina s okouzlující Sharon nám představují další videoukázku z jejich již šestého alba Hydra s názvem And We Run, ve které hostuje raper Xzibit. Je to docela zvláštní spolupráce ale vyplatila se. Videoklip je obyčejný, rozdělený na šest okýnek, kde v každém je jeden člen WT plus Xzibit.


t.A.T.u. s novým klipem

8. dubna 2014 v 12:46 | Augi |  t.A.T.u.
Ano je to tak. Holky po dlouhé době spolu natočili nový klip, který je o lásce. Jak jde vidět v klipu, každá maličkost je krásná a jakákoliv taková věc se vaší druhé polovičce může líbit a láska ve vašem srdci jen ještě víc vzkvétá. Až na pár věcí se mi klip strašně moc líbí. Kdyby byl příběh více rozvinutý a Julia by nemusela být viděna v otáčejícím se čtverci a tak dál, byla by to dokonalost. Ale musím se přiznat, že mi ukápla slza, to jak na sebe ten zamilovaný pár koukal a usmívali se na sebe :-) Prostě nádhera.
P.S. - přemýšlím nad tím proč je klip pojmenován jen Lena Katina a Julia Volkova a ne t.A.T.u.