Únor 2013

One Direction ve 3D filmu

12. února 2013 v 22:44
Nemám rád tuto skupinu. Nemám rád komerční hudbu jakou dělají. Nemám rád, že se všude o nich mluví, nemám rád že všude hrajou. Tito miláčci náctiletých dětí dosáhly vrcholu velice snadno. Vystupovali v soutěži X-Faktor, kde sice žádný z nich nevyhrál ale všiml si jich producent a vytvořil tak skupinu 1D. Nahráli pár písniček s chytlavými melodiemi, s jednoduchými texty, které hlavně osloví malé holky.
Nemám rád jak se všiude propagují, nechápu jak mohli přijít s nápadem natočit film. To musel být nápad jejich producenta, který by rád měl víc peněz a proto přišel s nápadem natočit film. Už tak je současná komerční hudba k pláči. Žádný nápad, nic originálního. všechno je podobné a bez nějaké hlubší myšlenky. Bojím se co píjde příště.


A tady je trailer k filmu:
8 březen, klip Shot a RTL

7. února 2013 v 16:41 | Augi |  t.A.T.u.

Dnes 7. února jsem zjistil že za měsíc a den se dočkáme videoklipu Shot. Takže najděte svůj kalendář a červeně si zakroužkujte toto datum a čekejte. Jak už jsem psal minule, natáčení asi probíhalo v Egyptě, v nějaké pustině.
Další zajímavá zpráva je ta, že dnes nebo zítra nebo i někdy v tomto měsíci vystoupí Lena v německé televizi RTL. Bohužel se neví konkrétní datum ani čas. Takže se snad dočkáme videa na Youtube :-)
Fotka: Za kulisami wczorajszego występu dla niemieckiej telewizji. Podoba Wam się strój Leny?
Lena v zákulisí v TV RTL

Novinky u WT

3. února 2013 v 11:51 | Augi |  Within Temptation
Podle informací z různých zdrojů, byla potvrzena informace, že brzy výjde nové album a to jíž v září. Ale jak to tak bývá, termín vydání se posune o nějaký ten měsíc. Ale do konce roku by jsme jej měli mít už držet v rukách. A také má vyjít CD s covers písněmi, které by mělo vyjít ještě před vydáním nového alba. Takže fanoušci se mají na co těšit.


Fotka: Gasolin Fest, Kyiv! 8 september 2012 Tag & share if you were there!

Rozhovor s Tarjou Turunen

3. února 2013 v 11:39 | Augi |  Zajímavosti
Zdroj zde

Tarja Turunen je fénomen. V České republice navíc natolik výrazný že trvalo jen pár dní než vyprodala zlínskou zastávku svého nejčerstvějšího koncertního projektu Beauty And The Beat v němž jí a bubeníka Mika Teranu doprovází Filharmonie Bohuslava Martinů. A tak pořadatelé přidaly další koncert. Ani na ten už lístky neseženete Tarja Turunen je takový fénomen že by se nebylo čemu divit kdyby v době kdy čtete tyto řádky byl vyprodán i třetí přidaný termín a koncert musel být přesunut do větších prostor. Jenže kam? Beauty And Beat totiž není jen tak nějaký koncert...

Spark: Koncept Beauty And The Beat už jsi jednou realizovala v září 2011 v Bulharsku a jak jsem tak koukal na záběry z něj z Youtube už mi bylo jasné proč je o tato vystoupení takový zájem...

Tarja: Byl to jedinečný zážitek který se nám natolik líbil že jsme si říkali že bychom ho rozhodně chtěli zopakovat víckrát. Hodně promotérů o to projevilo zájem a já už se nemůžu dočkat až se zase vrátím do České republiky protože mě u vás vždycky čeká vřelé přivítání. No a druhý důvod proč se tak těším je ten že se ve Zlíně chystáme natáčet DVD!

Spark: Pomineme-li účast Mike Terrany včem všem se show Beauty And The Beat liší od tvých běžných vystoupení?

Tarja: Mike do toho vnáší velkou změnu. A navíc vystupujeme s početným sborem díky kterému mohu do repertoáru zařadit i nějaké nové skladby ať už klasické nebo ty populární.

Spark: Mike je velký nadšenec do klasické nemá tendence do toho ostatním muzikantům kecat?

Tarja: Ne naopak přizpůsobuje se jím. Vždy stojí proti stonásobné přesile. (směje se) Nějaké skladby jsme pro něj museli maličko upravit třeba zkrátit nebo pozměnit tempo ale opravdu jen trošku věština znich zůstává ve své původní podobě. Mike je samozřejmě velice důsledný protože to je celé dost náročné zvlášť když nepoužívá žádné click tracky ani jiné pomocníky.

Spark: Turné aktivně čítá osm koncertů v pěti zemích není to málo?

Tarja: Ten seznam ještě není kompletní. V srpnu nebo v září mi výjde nové album a celkem těch koncertů bude kolem patnácti takže přibudou ještě nějaké v Evropě ale předvedeme Beauty And The Beat také v Jižní Americe.

Spark: DVD budete pořizovat v průběhu celéo turné nebo jen ve Zlině?

Tarja: Jen ve Zlíně protože už jsme tam hráli několikrát a navíc budeme tentokrát hrát v nových prostorách které se mi vážně líbí. V podstatě jedeme do dobře známého prostředí což je ideální příležitost pro natáčení.

Spark: V každé zemi vystupuješ s místními orchestry můžeš porovnat jak dokážou ovlivnit výslednou podobu koncertu?

Tarja: Ne moc ale přece jsme lidé každý hraje jinak. Dost také záleží na dirigentovi nakolik rozumí populární hudbě protože nehrajeme jen tu klasickou. Pracovat se sto lidmi je mnohem náročnější než když máš za sebou pětičlennou kapelu takže se občas objeví nějaký problém ale umíme je zvládat. Ale ano ty rozdíly mezi jednotlivými orchestry jsou. Když například vystupuju s Finským symfonickým orchestrem je to úplně jiné než když pak vystupuju třeba v Rusku protože Rusové se dotoho ohromně umí položit.

Spark: Jak reagují symfonici na tvoje publikum které si na tvá vystoupení přenáší návyky z metálových koncertů? Určitě nejsou zvyklí na to že by během vystoupení lidé křičeli nadšením nebo vytleskávali rytmus.

Tarja: To ne (směje se) Ale já to zbožňuju a doufám že to tak zůstane. Vzpomínám si na své první turné s klasickým repertoárem na které jsme vyrazili se spolužáky z univerzity do Jižní Ameriky a jak jsme byli nadšení z toho jak vřele je tu lidé vítali protože něco takového dřív nezažili. A tohle je můj cíl oslovit klasikou i mladé lidia předvést jím něco co dosud neslyšeli a nebo možná už nikdy neuslyší. Třeba se jim klasika začne líbit tak jak mně se začal líbit metal až když jsem začala zpívat v metalové kapele...

Spark: Chodí za tebou fanoušci často s takovými zkušenostmi?

Tarja: Ano chodí za mnou lidé co díky mně objevili metal ale i metalisté kteří propadli opeře. Už pár let například pořádám i tradiční vánoční koncerty které se odehrávají v kostelech nebo v divadlech a chodívají na ně metáloví fanoušci protože mě chtějí vidět v odlišném prostředí v jíné atmosféře. Chtějí mě vidět úplnou abych tak řekla protože mám ráda klasiku i metal a nechci si mezi těmi žánry vybírat protože to bych nebyla já.

Spark: Zmínila jsi že pracuješ na sólovém albu jak to sním aktuálně vypadá?

Tarja: Jde to dobře před pár dny jsem dokončila nahrávání nějakých vokálů a další mě čekají v únoru. Musíme nahrát ještě nějaký sbory a samozřejmě i party pro cello protože to nesmí chybět. Zbytek je ale z větší části hotov. Dooley mě každý den zásobuje novými orchestrálními aranžemi jsem tím úplně zaplavená a zároveň dojatá jakou ty skladby získají podobu. Je opravdu úžasný pocit když můžeš tvořit vlastní hudbu.

Spark: Vím že ses před pár týdny stala mámou jak tahle zkušenost podle tebe může ovlivnit novou hudbu? Přece jen s dítětem přicházejí úplně nové emoce...

Tarja: To ano ale víš začala jsem na tomhle albu pracovat skoro pře třemi lety kdy Naomi ještě nebyla součástí mého života a kdy jsem vlastně ještě ani na dítě nemyslela. Až asi tak před rokem možná před dvěma se ve mně začalo něco měnit a najednou to na mě začalo doléhat... (směje se) Ale je úžasná strašný andílek a ohromně nám to s Marcelem usnadňuje. Bývá snámi i ve studiu úplně bez problému. Až se mi tomu nechce věřit. Můžeme i sní dělat to co dosud takže je vlastně součástí našeho hudebního života.