Tarja vs. Anette a Floor

3. listopadu 2012 v 12:07 | Augi |  Ostatní
Skupina Nightwish byla založena v roce 1996 a nahrála mnoho skvělých alb. V čelé této skupiny stála Tarja Turunen. Její hlas byl ohromující a získala si mnoho fanoušků. Když byl rok 2005 Tarja byla vyhozena kvuli tomu, že stahovala všechnu pozornost na sebe. To se asi ostatním členům moc nelíbilo. Také to bylo kvuli jejímu manželovi a komerčním zájmům a tím se změnily Tarjiny postoje ke skupině. Tarja dostala dopis,kde ji bylo vše vysvětleno. Tarja opouští skupinu. Hlas který je proslavil po celém světě. Toť stručně o Tarje.

Dlouho se nevědělo kdo nahradí Tarju v této skupině. Členové poslouchali a hodnotili mnoho demonahrávek od různých zpěvaček. Kritéria byla taková, že zpěvačka musí být otevřena každému hudebnímu stylu. Až v roce 2007 se ojevila Anette Olzon.ze Švédska. Oficiální zveřejnění nové zpěvačky proběhlo tak, že den před vydáním prvního singlu z alba Dark Passion Play skupina oznámila jmého zpěvačky. A co na to fanoušci? Někteří byli zklamání z nového objevu, někteří byli nadšení. Pro některé tato skupina skončila. Například pro mě. Tato zpěvačka se totiž hodně odlišovala od Tarji. Její zpěv byl obyčejný a popový. V roce 2011 vydali album Imaginaerum. V roce 2012 vyšla zpráva že Anette opuští skupinu. Pro mnoho fanoušků skvělá zpráva, pro jiné zklamání.

Můj názor na Anette?...

Myslím, že tato zpěvačka nezvládala zpívat některé písničky. Navíc neuměla vůbec finštinu. Její zpěv zněl na živém vystoupení falešně. Vůbec neměla nastupovat na post zpěvačky, členové ji neměli přijímat. Byla to velká chyba.

Plno lidí na různých fórech se dohaduje jak je Anette skvělá, že je škoda že odešla. Že nemůže za to, že není jako Tarja. V tom je právě ta chyba. Je jiná. Má jiný hlas. Takový s kterým nedokáže zazpívat výšky u různých částí písní.
Zkusím dát přirovnání... Například kdyby Chris Martin z Coldplay přešel k Systém of a down. Myslím, že by to nebylo moc hezké. Nebo Chester z Linkin Park by přišel k Cradle of Filth.

Nakonec bych se rád zmínil o Floor Jansen z bývalé skupiny After Forever. Ta je teď součástí Nightwish a měla by vystupovat po celém turné Imaginaerum. Podle mě, je tato zpěvačka mnohem lepší než Anette. Mnohem lepší. Uvidíme jak to zvládne a kdo ví co se stane na konci turné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Verča SB Verča SB | Web | 20. listopadu 2012 v 18:19 | Reagovat

souhlasím s tvým názorem anette špatná nebyla ale tu kapelu prostě nedokázala utáhnout :( floor jsem zatím moc neměla tu čest slyšet ale jsem zvědavá co bude s kapelou tarju bych tam už nedávala protože ta dokázala že umí být dobrá a fakt dobrá i bez nich to at si každej říká co chce ale doufám že to neskončí rozpadem

2 seky seky | 20. března 2013 v 9:50 | Reagovat

Nejsem přítelem tohoto dělení a handrkování kdo byl lepší nebo ne. Je to spíš o tom, že Thuomas dokázal, že i bez Tarji bude kapela úspěšná a také že byla. Anette je skvělá zpěvačka, bohužel tento tip hudby jí prostě samotné nesedí. Nicméně obě alba s ní byly skvělé a já si rychle zvykl a našel jsem v tom to své stejně jako spousta jiných. Byl jsem přítomen i na živém koncertu v Praze a byl jsem nadšen. Co se týká Floor Jansen, musím však na druhou stranu poznamenat, že od doby kdy Tarja odešla je to ta nejlepší volba, kterou skupina zvolila. Doufejme, že Floor zůstane, protože si dovolím tvrdit, že je i o chlup lepší než Tarja.

3 SergiooL SergiooL | E-mail | 17. ledna 2017 v 9:28 | Reagovat

I found this page on 19th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama