Je mi smutno z tohoto státu

8. listopadu 2012 v 18:50 | Augi |  About me

Jste rádi že žijete v České republice? Máte přehled o dění a budoucnost tohoto státu a zajímáte se jaký život budete mít za pár let?

Kdybych mohl a měl dost financí, tak už jedu pryč z této zkorumpované země ve které je politikům jedno jak se žije obyčejným lidem. Hlavně že oni kradou o stošest. Zakládají stále nové a zbytečné úřady. Bojují proti korupci. Ale sami berou úplatky. Kradou veřejně. Posílají nepohodlné lidi do vězení - viz David Rath a jeho víno v hodnotě 7 milionů. Ten který kritizoval jiné politiky a vývoj této země. Někomu se znelíbil a zařídil jeho odsun do vězení.

Politik co zpronevěřil 80. milionů a dostal pokutu 2 miliony Kč. Tohle je výsměch všem občanům. Obyčejný člověk co kvuli dluhům vyloupí banku o pár tisíc dostane pár let ve vězení.
Exekutoři mají volné ruce a nikdo je nehlídá, takže mohou jít na kohokoliv i když bude mít dluh jen 100,-.
Veřejné zakázky, které jsou předražené a část peněz jde do kapes politikům.
Rebelující poslanci, kteří byli proti vyššímu DPH a cirkevním restitucím, se nakonec vzdali a někteří odstoupili a jelikož nebyl dostatek hlasů, tak do vlády nastoupil politik, který byl odsouzen na 6 let za korupci. Tohle už není možné. Jakýkoli politik v zahraničí, když se u něj objeví nějaká chyba nebo v něčem selhal, přijal úplatek tak hned odstoupí. Ale tady? tady stále sedí ve svém vyhřátem křeslě a směje se nám přes obrazovky televize.

Lidé jen kritizují vládu ale jsou líní něco udělat. Vzít spravedlnost do svých rukou a donutit vládu k demisi.
Chtělo by to změnit celý politický systém. Ale tohle je asi jen sci-fi. Neuskutečnitelný úkol.

Je mnoho věcí o nichž nevíme a možná se brzo ještě dovíme. Politici jsou jen loutky.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama