Prvákoviny 2012

19. října 2012 v 23:18 | Augi |  About me
Rozhodl jsem se, že sem dám nějakou delší rozepsanou věc. Tou věcí se stal článek, který jsem psal pro vysokoškolské noviny. Bohužel, jsem nebyl vybrán a jedna studentka ze třech, kteří se rozhodli napsat tento článek, měla větší štěstí než my dva. A protože, jsem zde už nedal dlouho žádnou povídku něbo básničku, tak ho sem dám. Tak se pokochejte :)

Prvákoviny 2012

Dne 21.9. - 23.9.2012 uspořádala studentská organizace AIESEC Karviná třídenní kurz pro budoucí studenty Slezské univerzity v Opavě a Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné. Tento kurz byl určen k tomu, aby studenty blíže seznámil se životem v Karviné, se studiem na vysoké škole, ale hlavně o seznámení a také utvoření přátelství. Aby se studenti vzájemně podporovali v těžkých chvílích a společně si pomáhali.
Tento kurz se nacházel v rekreačním středisku U Kateřiny uprostřed krásné přírody v moravskoslezských Beskydech blízko městečka Štramberk. Toto rekreační středisko je vhodné pro dětské tábory, školní výlety, adaptační kurzy, rodinné a turistické rekreace a také firemní akce nebo školení.
První den po příjezdu, se studenti ubytovali v předem přidělených chatkách. I přes protest některých jedinců, že nechtějí být s tím nebo s oním člověkem se organizátorům podařilo vymyslet plán a to takový, že se studenti napsali na papír pod příslušným číslem chatky, s kým chtějí být. Všichni si oddechli od obtížné situace a společně se vydali na oběd. Jídlo, jak už to bývá v takových místech nebylo špatné, ale také to nebylo moc extra, na co by každý rád vzpomínal. Po obědě nastala pauza, při které studenti využívali čas a hledali něco, při čem by se mohli zabavit. Netrvalo dlouho a jedna z organizátorek vyhlásila soutěž. Ta měla devět částí. Studenti se museli rozdělit na skupiny a plnit úkoly na různých stanovištích, kde je čekal jeden z organizátorů. Úkoly byly například takové, že každý student si napsal na lísteček číslo od 2 do 8 a pak se dozvěděl, že se musí tolikrát loknout z láhve Sangri a poté běžet k druhé láhvi a dvakrát tolik se kolem ní otočit. Takže ten kdo si napsal číslo osm, to moc nezvládl. Nakonec po splnění všech úkolů byla opět pauza. Po pauze byla večeře. Večer se otevřel bar, kde se bohužel v době prohibice podával alkohol pod 20%. Takže pivo, víno, squash. sangri. Pilo se, tancovalo se, poslouchala hudba do brzkých hodin.
Skromná snídaně druhý den složená ze tří rohlíků, dvou plátků šunky, dvou kostiček másla a malé krabičky marmelády studenty měla připravit na dlouhý den plné informací a také soutěží. Součástí tohoto střediska byl také menší bufet, který se od bufetu moc nepodobal. Takže mnozí studenti museli být dost hladoví. Po snídani opět následovala pauza. Když skončila, svolala si nás jedna z organizátorek a vyhlásila další soutěž. Takže nás znovu rozdělili do několika skupin. Opět se chodilo po stanovištích a plnily se úkoly na čas. Běhalo se, přemýšlelo, pilo a jedlo. Zvlášť jeden z úkolů byl docela nechutný. Do talíře se nasypaly rozdrcené chipsy se sucharem a paštikou. A vše se smíchalo. Skupina, která splnila tento úkol, měla smůlu v tom, že přešla na úkol co nejrychleji vypít pivo přes brčko. Bohužel se to některým nepodařilo, brčka padala do láhve a nakonec jedna skupina jej celá vylila.. Po splnění všech úkolů, si skupiny šly sednout a organizátoři počítali čas. Skupina, která byla nejrychlejší, dostala za úkol najít tajný poklad. A jaký, že to byl poklad? Netuším. Po těchto náročných úkolech nastala pauza, po které měla následovat první část informací o škole, druhá část byla po další pauze, ve které si studenti mohli odpočinout od užitečných a vyčerpávajících informací. Mezitím nás poctila svou návštěvou proděkanka Marie Scískalová, která se stará o studíjní a sociální záležitosti. Studenty vystrašila například tím, jak jiný je systém v učení a ve zkouškovém období. Ale také byla hodná a poradila pár užitečných rad. Po tomto proslovu se pokračovalo v další přednášce o škole a studentské organizaci AIESEC. Přítomní studenti se například dozvěděli, že tato organizace byla založena v roce 1930 a vedou ji jen studenti. Navštěvují mnoho zajímavých cizích států,
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama