Říjen 2012

Within Temptation - Summertime Sadness

28. října 2012 v 18:20 | Augi |  Within Temptation
Další v pořadí již sedmý cover od WT. Tentokrát Summertime Sadness od zpěvačky Lany Del Rey. Cover je to skvělý, jen po několikátém poslechu mi připadá, jako kdybych stále slyšel Lanu a ne Sharon. A tady se mi líbí více originál.


Lena Katina - Paradise

24. října 2012 v 20:26 | Augi |  t.A.T.u.
Lena se spolčila s DJ Sergiem Galoyanem a vytvořili Paradise.


Štěstí v neštěstí - peněženka

20. října 2012 v 0:17 | Augi |  About me
Také se vám stává, že někdy něco ztratíte a už to nenajdete? Nebo po nějaké době úplnou náhodou tu věc naleznete na nesmyslném míste, kde by jste ji vůbec nečekali. Taky se může stát, že někde necháte tašku, něco z oblečení nebo i peněženku. Taška nebo taková mikina se dá znovu koupit, ale peněženka s doklady už ne. To už propadáte v zoufalství a přemýšlíte co všechno jste v ní měli. Co vše musíte zařídit, kam zajít a kolik vás to bude stát.
Byl silvestr. Poslední den v roce. Zrovna jsem jel od tety z Brna domů a jak je u mě zvykem, nikdy si nic neschovám a položím vedle sebe. Čekal jsem na průvodčí. S peněženkou v ruce, jízdenkou položenou na ní. Poté co mi cvakla průvodčí jízdenku, zastrčil jsem si jí do peněženky a položil vedle sebe, ještě jsem ji zakryl čepkou aby ji nikdo neviděl. nechtělo se mi vstávat pro tašku, prptože v kupé bylo hodně lidí. No a když jsem dojel domů, samozřejmě jsem si vzal jen čepku a peněženka zůstala osamoceně ležět na sedadle. Myslím, že v kupé zůstali dva mladí lidi. Jak se nakonec ukázalo, tak to byli dva poctiví lidé. Poté, co jsem si všiml, že nemám peněženku, nevěděl jsem co dělat. Neměl jsem ani kredit na zavolání, abych zavolal domů, že jsem dorazil. K tomu, jsem ještě spěchal někde něco vyřídit. Naštěstí pro někoho známého. No a jelikož jsem měl nějaké drobné v kapse, tak jsem zavolal z telefonné budky, že se zdržím. Pak mě napadlo, že bych mohl zajít na informace a tam říct, že jsem nechal peněženku ve vlaku. Paní pokladní se mě zeptala jaký to byl vlak. K velké radosti mi sdělila, že vlak jakmile dorazí do cílové stanice, vrací se zpět, takže mi průvodčí předá peněženku. Takže jsem čekal necelou hodinu. Peněženka byla vrácena a já mohl s úlevou jít domů. Ale to nebylo vše.

Blížil se večer, petardy bouchaly, zdálky bylo slyšet hřmění. Sešel jsem se s kamarády, kteří měli v plánu koupit nějaký alkohol a protože jsem měl nejvíce peněz, byl jsem donucen něco koupit. V té době jsme se stěhovali. Ne nijak daleko, jen do jiné městské části města. V bývalém bytě už skoro nic nebylo, jen matrace, nějaké dřevo a nepořádek. Když jsem koupil jen vodku, párkrát jsem si lokl, ostatní nechtěli, chtěli až později. Všichni se rozhodli jít domů, protože si chtěli připít s rodiči na nový rok. Nechali mě s flaškou v ruce, ať jí hlídám. 6e brzo příjdou. Takže jsem osaměl s vodkou na chodbě ve vchodě a čekal na ostatní. Jelikož byla zima, tak sem se zahřál pár loky vodky. Zachutnala mi a po nějaké chvíli byla láhev poloprázdná. Byl jsem už v tzv. náladě. Ostatní nepřicházeli. V té době, mi nevyšel jeden vztah. Bohužel, slečna byla zdaleka. Byl to takový vztah na dálku, který neměl budoucnost. S chutí vodky, přicházel smutek a hladina se zmenšovala. Nakonec poslední kapka skončila v mém těle. Zůstala prádzná láhev s osamělým chlapcem na studených schodech. nakonec přišli. Nevím co se dělo. pamatuji si jen jak jsem pořád jen běhal, párkrát jsem spadl do křoví a poté jsme se vydali koupit další flašku. Od té doby nic nevím.

Probouzím se se strašnou kocovinou na matraci. Zrovna mi zvoní mobil, zašilhám na displej na kterém je napsáno "mamka". Hmmm. Mačkám zelené tlačítko a máma se ptá kde jsem. Říkám, že doma. Ještě se na něco ptá a já něco blábolím. mačkám červené tlačítko. Pomalu vstávám a přemýšlím, jak jsem se zde dostal. Sedím, koukám do blba. Hledám brýle, nacházím je. Rozhlížím se kolem sebe. V puse mám hrozné sucho a je mi špatně. Překulím se na břicho a opírám se o kolena, Pomalu vstávám na kolena a jdu se obout. Klíče mám v kapse. Zamykám a vydávám se ven do slunečního světla. Hlava bolí a přivírám oči. Zavrávorám. Jdu dál a šahám si do zadní kapsy. Jejda. Peněženka? Vracím se zpátky a vše prohlédávám. Nic. No nic, zase zamykám a jdu na tramvaj. Doufám, že nepotkám revizora. Pokud by mě chytl a já bych někdy našel peněženku, měl bych to za 30,- ale jinak za 1000,-. Docela nepříjemné. Jedu tramvají. Žaludek mám jak na vodě, houpe se všemi směry, hlava mi třeští. Když se dostanu domů, vítají mě doma a já těžce usedám do křesla. Koukám na mamku a ta se ptá, proč jsem tak bledý. Nevím. Ptá se kde jsem všude byl a s kým jsem pil. Odpovídám, že vodku s džusem. Mamka se začne strašně smát. Ona směje se mé odpovědi. Pil jsem s vodkou a džusem. I když džus jsem ten večer neviděl. Potom říkám, že jsem asi ztratil peněženku. Říká, že mám jít na policajty, protože jsem v ní měl občanku, bankovní kartu, kartu pojištovny a pár stovek. Civím na ní a mrkám. Já? Odpovídám. Nakonec šla se mnou a vše vyřídila. Ti samozřejmě nic neudělali, jen si něco zapsali a my odešli. Cestou domů se mamka zase začla smát mé odpovědí že jsem pil vodku s džusem. V budoucnu to bude všem vyprávět. Doma jsem vůbec nejedl. Jel jsem zpátky tam kde jsem o půlnoci oslavoval s vodkou nový rok. Našel jsem tam kámoše, který tam s někým byl a zeptal se ho, jestli neví kde mám peněženku. Nechtěl mi říct, co jsem dělal. Smál se. Tak jsem jel zase zpátky domů. Jel jsem si vyřídit novou občanku. Stála mě 100,-. bankovní karta byla mnohem dražší. Byl jsem o 2000 Kč lehčí. Krásné. Pro příště je lepší mít pojištěnou kartu, 150 za rok. Řekl jsem si že už nikdy nebudu pít :)

Toto se mi stalo před 4 roky. Jinak od té doby jsem ztratil mnoho věcí. Zapomněl ale opět nalezl trochu míň věcí. :)

Prvákoviny 2012

19. října 2012 v 23:18 | Augi |  About me
Rozhodl jsem se, že sem dám nějakou delší rozepsanou věc. Tou věcí se stal článek, který jsem psal pro vysokoškolské noviny. Bohužel, jsem nebyl vybrán a jedna studentka ze třech, kteří se rozhodli napsat tento článek, měla větší štěstí než my dva. A protože, jsem zde už nedal dlouho žádnou povídku něbo básničku, tak ho sem dám. Tak se pokochejte :)

Prvákoviny 2012

Dne 21.9. - 23.9.2012 uspořádala studentská organizace AIESEC Karviná třídenní kurz pro budoucí studenty Slezské univerzity v Opavě a Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné. Tento kurz byl určen k tomu, aby studenty blíže seznámil se životem v Karviné, se studiem na vysoké škole, ale hlavně o seznámení a také utvoření přátelství. Aby se studenti vzájemně podporovali v těžkých chvílích a společně si pomáhali.
Tento kurz se nacházel v rekreačním středisku U Kateřiny uprostřed krásné přírody v moravskoslezských Beskydech blízko městečka Štramberk. Toto rekreační středisko je vhodné pro dětské tábory, školní výlety, adaptační kurzy, rodinné a turistické rekreace a také firemní akce nebo školení.
První den po příjezdu, se studenti ubytovali v předem přidělených chatkách. I přes protest některých jedinců, že nechtějí být s tím nebo s oním člověkem se organizátorům podařilo vymyslet plán a to takový, že se studenti napsali na papír pod příslušným číslem chatky, s kým chtějí být. Všichni si oddechli od obtížné situace a společně se vydali na oběd. Jídlo, jak už to bývá v takových místech nebylo špatné, ale také to nebylo moc extra, na co by každý rád vzpomínal. Po obědě nastala pauza, při které studenti využívali čas a hledali něco, při čem by se mohli zabavit. Netrvalo dlouho a jedna z organizátorek vyhlásila soutěž. Ta měla devět částí. Studenti se museli rozdělit na skupiny a plnit úkoly na různých stanovištích, kde je čekal jeden z organizátorů. Úkoly byly například takové, že každý student si napsal na lísteček číslo od 2 do 8 a pak se dozvěděl, že se musí tolikrát loknout z láhve Sangri a poté běžet k druhé láhvi a dvakrát tolik se kolem ní otočit. Takže ten kdo si napsal číslo osm, to moc nezvládl. Nakonec po splnění všech úkolů byla opět pauza. Po pauze byla večeře. Večer se otevřel bar, kde se bohužel v době prohibice podával alkohol pod 20%. Takže pivo, víno, squash. sangri. Pilo se, tancovalo se, poslouchala hudba do brzkých hodin.
Skromná snídaně druhý den složená ze tří rohlíků, dvou plátků šunky, dvou kostiček másla a malé krabičky marmelády studenty měla připravit na dlouhý den plné informací a také soutěží. Součástí tohoto střediska byl také menší bufet, který se od bufetu moc nepodobal. Takže mnozí studenti museli být dost hladoví. Po snídani opět následovala pauza. Když skončila, svolala si nás jedna z organizátorek a vyhlásila další soutěž. Takže nás znovu rozdělili do několika skupin. Opět se chodilo po stanovištích a plnily se úkoly na čas. Běhalo se, přemýšlelo, pilo a jedlo. Zvlášť jeden z úkolů byl docela nechutný. Do talíře se nasypaly rozdrcené chipsy se sucharem a paštikou. A vše se smíchalo. Skupina, která splnila tento úkol, měla smůlu v tom, že přešla na úkol co nejrychleji vypít pivo přes brčko. Bohužel se to některým nepodařilo, brčka padala do láhve a nakonec jedna skupina jej celá vylila.. Po splnění všech úkolů, si skupiny šly sednout a organizátoři počítali čas. Skupina, která byla nejrychlejší, dostala za úkol najít tajný poklad. A jaký, že to byl poklad? Netuším. Po těchto náročných úkolech nastala pauza, po které měla následovat první část informací o škole, druhá část byla po další pauze, ve které si studenti mohli odpočinout od užitečných a vyčerpávajících informací. Mezitím nás poctila svou návštěvou proděkanka Marie Scískalová, která se stará o studíjní a sociální záležitosti. Studenty vystrašila například tím, jak jiný je systém v učení a ve zkouškovém období. Ale také byla hodná a poradila pár užitečných rad. Po tomto proslovu se pokračovalo v další přednášce o škole a studentské organizaci AIESEC. Přítomní studenti se například dozvěděli, že tato organizace byla založena v roce 1930 a vedou ji jen studenti. Navštěvují mnoho zajímavých cizích států,

Within Temptation - Behind Blue Eyes (cover)

19. října 2012 v 19:59 | Augi |  Within Temptation
Píseň Behind Blue Eyes nám dnes WT představili již jako sedmý cover z patnácti. Podle mě se jim povedl.


Castle Of Glass

12. října 2012 v 12:50 | Augi |  Linkin Park
Jak už jsem zmiňoval minule, Linkin Park nám představily nový videoklip k songu Castle of glass. Podle mě, je to jeden z nejlepších, nejdokonalejších a nejhezčích klipů od vydání A thousand suns.

Scéna jak vrtulníky letí k bílému světlu a najednou světlo vše osvětlí a objeví se Chester, kolem kterého létají kousky skla a jedne střípek bere a dívá se na něj. Střep mu leží v dlani a další záběr je jak kluk sedí a drží čepici a dává si ji na hlavu a najednou se objeví jeho otec. To vše v čase 3:27 - 3:44. Hrozně moc se mi líbí ty záběry.
Within Temptation - Titanium (cover)

12. října 2012 v 12:33 | Augi |  Within Temptation
Listopadové ráno nám přineslo Titanium. Within Temptation si vybrali tohoto amerického DJ, nevím co se jim na něm líbí ale je to jejich rozhodnutí :) Myslím že nějaká rocková pecka nezazní...
A váš názor na tuto skladbu? :)


Linkin Park - Castle Of Glass

10. října 2012 v 18:35 | Augi |  Linkin Park
Linkin Park vypustili nový klip Castle of glass z jejich aktuální desky Living Things. Podle mě jeden z nejlepších klipů posledního a předposledního alba. Skvěle se jim povedl. Součástí klipu je hra Medal of Honor.


Within Temptation - Smells Like Teen Spirit (Acoustic) Nirvana Cover

7. října 2012 v 17:28 | Augi |  Within Temptation
Včera večer nám WT předtavili kompletní verzi Smells Like Teen Spirit. Cover od Nirvány v akustické verzi. V úvodu je rozhovor a v čase 1.48 Sharon zpívá.Adele a jiná něžná stvoření

3. října 2012 v 19:02 | Augi |  Hudební mix
Adele

tato zpěvačka ohromila celý svět, když se zničeho nic objevila a na světě se objevila píseň Someone like you. Mě se nejvíce zalíbila Set fire to the rain.


Kristina Train

tuto zpěvačku jsem objevil na nejmenované hudební stránce. Zalíbil se mi její hlas. Zalíbilo se mi její video, které je o tom, jak má ráda černou barvu. A jak mám ve zvyku, pustil jsem si další video od Kristiny a poté si stáhl celé album. Nespokojím se jen s jednou písničkou, musím mít všechno a poslechnout si zbytek tvorby nadané zpěvačky. Nejsem jako někteří kteří při poslechu jedné písničky mluví o určité skupiné, zpěvačcě nebo o zpěvákovi, že je to to nejlepší co slyšeli a nikdo není lepší. Hlavně že hraje v rádiu ..:D


Carly Rae Jepsen

Call me maybe jsem znal dlouho, snažil jsem se, aby mi moc nelezla do hlavy, protože pořád hrála všude v rádiu, každý si ji přidával na FB a proště hrála všude. Nakonec jsem prohrál. Sice jsem nevěděl od koho je a jak se jmenuje, až sem ji objevil na Youtube, když jsem si pouštěl od Carly jinou píseň :) No a videoklip je velice zajímavý a vtipný...hlavně konec :D


Antje Duvekot

americká zpěvačka, která si mě podmanila s jejím krásným zpěvem. Také klipem. CD jsem na netu nenašel. Jen to, za které se platí :D A to já nerad. Klidně bych zaplatil, ale jen osobně. Nebudu posílat peníze nějaké společnosti, která si na tom jen nahrabe. Ale pššt :)


Hudební vkus

3. října 2012 v 18:31 | Augi |  Hudební mix
I když jsem fanouškem tvrdší hudby, stane se že se mi občas zalíbí i jiná stylově orientovaná hudba. Rozhodl jsem se, že že založím novou rubriku s názvem Hudební mix, kde budu vkládat klipy pro mne sympatické a s menším popisem popsané proč jej zde dávám :) Doufám, že i vám se něco zalíbí. A něco na úvod

Iamthemorning

Skupina z Ruska s okouzlující zpěvačkou. Jméno zpevačky Google nezná. První co mě zaujalo na této skupině je, že v ní zpívá zrzka. A ti, kteří navštěvují můj blog ví, že já zrzky moc rád :D Takže jsem si poslechl celou písničku a už jsem věděl že tato skupina s příjemným hlasem zpěvačky se stane mou oblíbenou. Hned jsem si stáhl CD a ti kteří mají klidnější hudbu a rádi usínají, když je do oušek lechtá popovější hudba, tak budou mít krásné spaní a možná i ten sen bude hezčí :)


Nightwish opouští Anette Olsson

2. října 2012 v 20:00 | Augi |  Zajímavosti
Příjdu domů ze školy a zapnu pc. Otvírám net a koukám jestli je něco nového na blogu mých přátel. A co nevidím. Anette opustila Nightwish a ahradila ji zpěvačka Floor Jansen (ex- After Forever, ReWamp) Myslím že Anette to dost nezvládala a Floor je mnohem hlasově vyspělejší než Anette. Tak uvidíme jak to dopadne.

Zde je ukázka Floor

a tady jedna ze starších ukázek od After Forever