Druhy sýru...1 část

8. července 2008 v 13:23 | Martas

ABONDANCE

Tento sýr pochází až z 5. století. Lehký sýr z Francie. Uzrává mezi 80-100 dnem. Ostrá vůně, chuť po ovoci a lískových oříšcích. Kyselý, v průběhu léta sladký sýr.

ObrazekAPPENZELLER
Tento sýr pochází ze Švýcarska, produkován již 720 let. Ovocný sýr s jemnou chutí. Kůrka je omývána v láku z jablečného moštu s kořením/bylinkami či z vína. Tento proces dodá sýru kořeněnou chuť. Uzrává za 90 - 120 dny - stříbrná viněta či po cca 240 dnech je sýr označen zlatou vinětou.
ObrazekARDI-GASNA
Francouzský sýr z ovčího mléka, kulatého tvaru s šedou plísní. Lze i na strouhání. Polotvrdý sýr. Chuť je sladká s příchutí jedlých kaštanů, bylinek a horských květin. Užití: Sýrová mísa či k salátům.
ObrazekARZÚA - ULLOA
Španělský sýr, zraje déle a tudíž je ostřejší. Uzrává minimálně týden a pochází z kravského mléka. Delikátní, chutný a měkký sýr.
ObrazekASIAGO
Pro tento sýr se vydáte do Itálie, kde se vyrábí již tisíc let. Má velký obsah tuku a zraje min. 20-40 dnů. Pokud chcete dosáhnout perfektní chutě, nechte sýr zrát třeba i tři měsíce, nebo až jeden rok. Mladší jsou dobré s chlebem jako předkrm, starší na strouhání. Nezapomeňte na červené víno.
ObrazekBEAUFORT
Francie si tento sýr produkuje v oblasti Savoie. Uzrává ve formách, které jsou z břízy. Má ořechovou chuť doplněnou chutí květin a bylinek. Uzrává kolem šesti měsíců, kde získá tvrdou kůrku. A k čemu je nejvhodnější? Dejte nám vědět :-)
ObrazekBEENLEIGH BLUE
Vhodný pro vegetariány pocházející z Velké Británie. Má modrou plíseň, vyráběn z ovčího sýra. Chuť jakoby karamelová nejlépe doplněná medovinou, nebo jablečným moštem. Uzrává šest měsíců, kde získá kořeněnou chuť. Obsah tuku kolem 50%.
ObrazekBETHMALE
Pro změnu sýr z Francie, vyráběný z kravského mléka, kůrka oranžová. Kořeněná jemná chuť. Uzrává kolem sedmi týdnů a to na borovicových prknech. Každý den je nutné ho obracet a kartáčovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 janiška janiška | Web | 9. července 2008 v 11:59 | Reagovat

ty voe těch je.. :D mnamka mno...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama