RnB

21. června 2008 v 7:20 | martas |  Zajímavosti
R'n'b (Rhytm&Blues,R&B)je pojem,který poprvé použil Jerry Wexler z Billboard magazínu v USA v roce 1949 k označení afroamerické populární hudby,která kombinovala jazz,gospel a blues.Nahradil ním tehdy používaný termín ''race music''(rasová hudba),který byl považovaný za hanlivý.Od 70.let pod R&B rozumíme také funk,soul a disco,v dnešní době tento termín označuje především moderní varianty soulu ahip-hopu.
Původní kroky pocházejí z afrických černošškých rytmů.Jelikož afričané, bylyi dříve otroci dostali se na každý kontinent, a proto se jejich hudba a tanec smísili s místní hudbou a tancem.
Převoz afrických otroků do USA a jinam, přinesl kromě velké spousty utrpení i vznik mnoha báječných hudebních stylů. Mezi jeden z mnoha patří i Rhythm and Blues. Sametový hlas, typický rytmus a africký žár - to je R`n`B. Obsahuje také prvky hip hopu, soulu a funku. Proto se na RnB tak dobře tancuje, není to jen o tom být drsný (jako u Hip Hopu), jde tu i o pocity, které se tancem vyjadřují. Pro tento tanec nenajdeme nikde zákládní kroky, jelikož se stále obnovují a vymýšlejí nové. Každý tanečník má svůj styl a jen opravdový tanenčík dokáže improvizovat ke konkrétní skladbě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama