Výroba piva

17. března 2008 v 17:26 | Marťas |  Recepty
Vyrobit pivo v domácích podmínkách není totiž žádný kumšt a zvládne to každý. Lze na to jít mnoha různě složitými způsoby. Doporučuji začít tím nejjednodušším. Koupíte "kit" obsahující tekutý, nebo práškový extrakt a kvasnice. Extrakt rozmícháte v hrnci s patřičným množstvím vody. Vody méně či více, dle toho co hodláte uvařit, zda desítku, dvanáctku, nebo silnější dryák. Pokud chcete vyšší obsah alkoholu přisypete cukr, necháte pět dní kvasit, pak přelijete do pet lahví, nebo do soudku, necháte nejméně 10 dní uležet a pivo je připraveno ke konzumaci. Pokud vše provedete dle návodu, který je přiložen v soupravě a nenastanou jiné neočekávané události, budete šokováni kvalitou výsledku. Proč lze vynikající pivo připravit tak jednoduše? Protože to nejsložitější za Vás udělal výrobce extraktu. Extrakt není nějakým rozemletým sladem. Při jeho výrobě se postupuje jako u výroby piva. Vše proběhne někde v pivovaru úplně stejně jako když se vaří pivo. Až je všechno hotovo, má nastoupit kvašení. Zde se proces přeruší a speciální technologií se mladina vysuší. Prostě se z ní dostane ven voda. Vy si koupíte extrakt který rozředíte ve vodě ( prostě tam tu vodu vrátíte) a pokračujete jako v pivovaru, pouze v malém. Samozřejmě technologií upravenou na malá množství. Každý pivovar chce mít z mála hodně. Tuto strategii jim přenechejte a pokud zůstanete u kvality, výsledek Vás skutečně překvapí. Jednoduché návody jsou k nahlédnutí v internetovém obchodě. Při výběru piva pro výrobu volte podle vlastní chuti. Některá anglická piva jsou velmi odlišné chuti od našich piv. Pokud máte rádi například Irské Stouty (Guiness a podobné) běžte po Stoutu. Budete skutečně překvapeni, je to super, hlavně Irský Stout z řady Master Class!!! Pokud Stout nemusíte, reději jej neberte, chutná skutečně jako Stout. Nabízíme i ČESKÉ PIVO !!! A JE SUPER !!!!
Až se Vám tohle povede, vyzkoušíte sladový extrakt a chmel si zavaříte sami. K tomu nepotřebujete nic navíc než nějaký vařič. Pokud možno nikoliv kuchyňský sporák v paneláku. Ten lze také použít. V tomto případě je ovšem bezpodmínečně nutné mít doma buďto enormně tolerantní, nebo enormně žíznivou manželku. Upozorňuji, že obcházet tuto podmínku předběžným souhlasem manželky Vás před bouří neuchrání. Pokud najdete vařič jinde, než v kuchyni, bude to jednodušší. Lze také jednoduše do sladiny kápnout tekutého chmelového extraktu a nic nevařit. Výsledek bude k nerozeznání.
Ti nejskalnější vaří pivo přímo ze sladu a chmele. České pivo se vaří na dva, staročesky i na tři rmuty. Pokud se pustíme do tohoto již skutečného vaření piva, budeme potřebovat zařízení o něco složitější i když také dosažitelné. Nějaký mlýnek na slad, varnou nádobu (nejraději s el topením) abychom mohli udržovat potřebné teploty. Nějaké míchání, něco na filtrování a dalších pár drobností. A výsledek, ten je tentokrát skutečně pouze na Vás. Pak si pořídíte vhodnou literaturu a můžete začít vařit nejen česká piva, ale nejméně 100 druhů piv z celého světa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lucka132 lucka132 | Web | 18. března 2008 v 7:45 | Reagovat

máš u mě diplom.....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama