Gigi Dagostino a neco málo o něm

11. února 2008 v 20:57 | Marťas
Celým jménem Luigi Di Agostino
Gigiho foto
Datum narození
17. 12. 1967
Místo narození
Turín - Itálie
Debutový klub
Woodstock (Turín/Itálie)
Debutový Mix
Creative Nature
Váha
80 kg
Výška
184 cm Okřídlený mon
Oblíbené jídlo
Špagety
Oblíbené pití
Gin s tonikem (GINTONIC)
Oblíbené auto
Mercedes Benz SI
Oblíbená barva
Černá Gigiho foto ve studiu
Oblíbená zpěvačka
Céline Dion
Oblíbený designér
Jean-Paul Gauthier
Oblíbená TV-Show
Mr. Bean
Oblíbený film
Fuga De Mezzanote
Idoly
U2
ABBA
Aktivity/Koníčky
DJ, Producent, Remixér…
Vydavatelství
Disco Magic
Media Records
BXR Logo labelu Noisemaker
NoiseMaker
V Česku Gigiho alba vydává label Universal Music
Hudební partneři
Mauricio Mollela (Molly) Gigiho foto na vystoupení
Angelo Pandolfi
Luca Noise
Roberto Molinaro
Gabry Ponte
Gigiho EX-parťák je Paolo Sandrini (Sandro) - jede dnes sólově.
Hudební styl
Synthpop
Lento Violento
Italodance
Progresivní elektronika
Přísloví, kterým se řídí
"Jsem trpělivý. Čas pracuje pro mne."
Gigi D'Agostino je jeden z předních italských producentů a DJ's. V posledních letech produkuje obrovské množství kvalitní hudby. Gigi má za sebou spoustu zaměstnání, která s hudbou neměla nic společného. Když v 19-ti letech začínal s hudbou, určitě ho nenapadlo, že to dotáhne tak daleko. Přesto ale říká, že kdyby bylo nutné projít toto všechno znovu, nebránil by se tomu. Jeho úplně první krůčky k hudbě odstartoval v Itálii ve Woodstocku, kde hraje i dnes. Odtud pochází i jeho první písničky, mixy a remixy, které slavily velký úspěch. Mezi ně patří např. Elekro Message, Fly, Gigi's Violin, Angel's Symphony. V ČR vyšlo z těchto nejstarších písniček pouze Elekro Message a Fly, které můžete nalézt na albu L'Amour Toujours.
První mezinárodní singl, který slavil ohromný úspěch byl Elisir, který vyšel i v USA ale s názvem Your Love. Poté následovaly i další hity jako Another Way, Cuba Libre a Bla Bla Bla, které můžeme najít na albech, která vyšla v ČR.
Kolem roku 2000 megahity La Passion, Un Giorno Credi, The Riddle (v originále zpívá Nicholas Kershaw) a L'Amour Toujours odstartovaly v ČR obrovský zájem o Gigiho a tyto už starší songy se hrají i dnes v rádiích a na diskotékách.
Fanoušci v České republice si ho zamilovali, a proto následoval lehce komerční tah od českého vydavatele, který u nás vydal L'Amour Toujours. Toto album rozdělené na dvě části (2 CD) je zajímavé tím, že na prvním CD s názvem Chansons For The Heart najdete zpívané písničky a na druhém CD s názvem Beats For The Feet lze nalézt spíše písničky tanečního rázu. V některých písničkách je slyšet i hlas Sandra (viz. hudební partner), který spolu s Gigim spolupracoval na tomto albu.
Další alba se kterými Gigi slavil úspěch vyšla brzy po L'Amour Toujours. Bylo to Tecno Fes vol. 1 a Tecno Fes vol. 2, které vyšly i v ČR (ale v Česku nejprve vyšel Tecno Fes vol. 2 a až poté Tecno Fes vol. 1). Tecno Fes vol. 1 je hodně taneční CD s prvky tvrdých beatů techna. Jde ale především o remixy starších písniček, nebo těch co vyšly na L'Amour Toujours. Tecno Fes vol. 2 je jak hudebně rozmanitější, tak i známější pokračování této veleúspěšné série. Obsahuje další hity jako Amorelettronico, Cada Vez a hlavně You Spin Me Round (původně od Dead Or Alive).
V roce 2001 se spojil s italským moderátorem rádia DeeJay Albertinem. Spolu vytvořili singl Super.
Po úspěchu s albem Tecno Fes vol. 2 přichází na trh kompilace Il Grande Viaggio di Gigi D'Agostino vol. 1. Mnoho lidí tuto kompilaci označilo záporně, ale našli se i někteří, kteří si svoji sbírku Gigiho CDček bez této kompilace nedokážou představit. Chyba byla asi v tom, že všichni byli zvyklí na album a ne na kompilaci. Písničky byly úplně jiné, než tomu bylo na ostatních albech, spíše né tolik taneční. Objevili se zde málo známí interpreti ale D.H.S., Felix Da Housecat nebo Mellow Trax v té době nebyli tak neznámí a dnes je už zná skoro každý. A co Gigi? Nové písničky, nové použité prvky v písničkách a zkrátka nový Gigi. Sice se nejednalo o super CD, ale i tak si našlo hodně příznivců.
Další z mnoha singlů, který se dostal i k nám do Čech, akorát v podobě písničky, je Put On Your Red Shoes. Je to remix starší nahrávky od italské skupiny X-treme a navíc tento remix udělal Gigi společně s Agostinem Carrolem (zpěvák skupiny X-treme). Dohromady se pojmenovali Ago.
Po kompilaci Il Grande Viaggio di Gigi D'Agostino vol. 1 a singlu Put On Your Red Shoes přichází další kompilace a tentokrát je mnohem úspěšnější. 2 CD Il Programmino di Gigi D'Agostino vol. 1 přineslo hodně nových písniček jako Hymn (původně od Ultravox), Taurus a také Forest Gump Suite. Velkým plusem bylo určitě to, že písničky na cdčkách nebyly namixovány v jeden dlouhý mix a i spolupráce Gianfranca Bortolottiho & Gigi D'Agostina, kteří se podíleli na vzniku tohoto CD, přinesla této kompilaci zajímavý nádech. Oproti Il Grande Viaggio di Gigi D'Agostino vol. 1 obrovský krok kupředu. Obdivuhodné je, že sestavil toto 2CD z tracků, které sám rád hrál v roce 2002 v rádiu RIN ve svém pořadu "Programmino". Další zajímavostí bylo, že se na této kompilaci objevila reklama na nové EP Underconstruction 1: "Silence EP".
Ještě jsme si pořádně neužili kompilace Il Grande Viaggio di Gigi D'Agostino vol. 1 a na trh přichází další Gigiho CD. Tentokrát jde o EP a jmenuje se Underconstruction 1: Silence EP. Kdybych měl popsat do jedné věty názor na toto CD tak napíšu toto: Nejlepší album od té doby co vyšlo Tecno Fes vol. 2 !!!! A je tomu skutečně tak. Silence, Complex, Sonata, Pop Corn a mnoho dalších, toť jsou názvy hitů z tohoto super EP. Tímto CD se Gigi katapultoval zpět na přední příčky hitparád a hlavně do paměti svých fanoušků, kteří toto CD považují za jedno z nejlepších. O několik měsíců později vychází další díl série Underconstruction. Tentokrát jde o Underconstruction 2: Silence REMIX a jak už je z názvu vidět, jde především o remix, ale také i o singl. Silence, Complex (je to coververze staršího hitu od Depeche Mode a jejich If You Want. Gigi do toho ještě zamixoval pasáže ze songu Egiziano z alba Il Programmino di Gigi D'Agostino vol. 1) a Paura e Nobiltà ve dvou verzích. Možná nic převratného, ale fanouška potěší a zahřeje na srdci.
V roce 2003 Gigi absolvoval velice úspěšné turné s Mollelou (Molly) s názvem L'Unico Momento. Od této doby se Gigi stále více zaměřuje na společnou spolupráci s Mollym. Tohle spojení se často značí jako "spojení italských megahvězd." Jasným důkazem jejich výborné spolupráce je singl Con Il Nastro Rosa (je to vlastně předělávka stejnojmenného hitu od Lucia Battisti z let osmdesátých). Dalším společným kouskem je pak předělávka slavného sedumdesátkového hitu Soleado.
V létě 2004 rozjel Gigi svoji vizi s labelem Noisemaker a začal produkovat spoustu nových projektů. Jmenovitě La Tana Del Suono s velice tvrdým a pomalým soundem (Lento Violento - pomalu rozleptat), Molto Folk, Beldemandis, Elettrogang a své spolupracovníky DJ Pandolfiho a Lucu Noise. Zajímavým projektem je také Officina Emotiva, který vydal remake songu The Power Of Love. Za tímto projektem se skrývá Gigi s DJkou Paolou Peroni…
Úspěšný rok 2004 završil Gigi vydáním kompilace Benessere (blahobyt) a čtvrtého alba L'Amour Toujours II, které přineslo zvrat v Gigiho tvorbě. Toto album je v pomalém tempu ve stylu synth pop, na který jsme dosud nebyli u Gigiho zvyklí.
Rok 2005 se nese v duchu labelu Noisemaker, který zatim vydal dvě Laboratoria a několik singlů a e.p. Gigi samotný vydal singl Wellfare a další La Batteria della Mente pod pseudonymem Dottor DAG. Dále začal Gigi hrát opět v rádiu, tentokráté v M2O, nejprve v pořadu Tribe, jako exklusivní host, posléze dostal pořad vlastní s názvem Il Cammino di Gigi D'Agostino (cesta Gigi D'Agostina). Neméně důležitou událostí je Gigiho miniturné po klubech v České Republice :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama