Únor 2008

Hrady

28. února 2008 v 19:47 | Marťas |  Ostatní

3DG - Pain text a překlad

28. února 2008 v 19:38 | Marťas |  Ostatní
Bolesť,bez lásky
Bolesť,nemôžem jej mať dosť
Bolesť,mám ju rád drsnú
Pretože som radšej cítil bolesť než nič vo všetkom
Si chorá z cítenia bezcitnosti
Nie si jediná
Zoberiem ťa za ruku a ukážem ti svet ktorému budeš rozumieť
Tento život je plný ubližovania
Keď štastie nepracuje
Dôveruj mi a chyť ma za ruku
Keď sa zotmie pochopíš
Bolesť,bez lásky
Bolesť,nemôžem jej mať dosť
Bolesť,mám ju rád drsnú
Pretože som radšej cítil bolesť než nič vo všetkom
Bolesť,bez lásky
Bolesť,nemôžem jej mať dosť
Bolesť,mám ju rád drsnú
Pretože som radšej cítil bolesť než nič vo všetkom
Hnev a muky
sú lepšie než trápenie
Ver mi,mám plán
Keď sa svetlá vypnú pochopíš
Bolesť,bez lásky
Bolesť,nemôžem jej mať dosť
Bolesť,mám ju rád drsnú
Pretože som radšej cítil bolesť než nič vo všetkom
Bolesť,bez lásky
Bolesť,nemôžem jej mať dosť
Bolesť,mám ju rád drsnú
Pretože som radšej cítil bolesť než nič vo všetkom
Radšej cítil bolesť
Viem(viem viem viem viem)
Si zranená
Vieš(vieš vieš vieš vieš)
Som tu aby som ťa chránil
Vieš(vieš vieš vieš vieš)
Vždy som tu pre teba
Viem(viem viem viem viem)
Poďakuješ mi neskôr
Bolesť,bez lásky
Bolesť,nemôžem jej mať dosť
Bolesť,mám ju rád drsnú
Pretože som radšej cítil bolesť než nič vo všetkom
Bolesť,bez lásky
Bolesť,nemôžem jej mať dosť
Bolesť,mám ju rád drsnú
Pretože som radšej cítil bolesť než nič vo všetkom
Bolesť,bez lásky
Bolesť,nemôžem jej mať dosť
Bolesť,mám ju rád drsnú
Pretože som radšej cítil bolesť než nič vo všetkom
Radšej cítil bolesť

Three days grace

28. února 2008 v 19:31 | Marťas
Three Days Grace (také známí jako 3DG nebo TDG) je alternativní metalová a post-grungeová Kanadská skupina . Původní čtyřčlenná formace vznikla v roce 1992 pod jménem"Groundswell" . Své jméno změnili na Three Days Grace a v roce 1997 se stali triem. Skupina se přestěhovala z Norwoodu do Toronta a poznala producenta Gavina Browna, který dříve byl manažerem skupiny Big Sugar. Brown pomohl produkovat jejich debutové album, Three Days Grace, které bylo vydáno v roce 2003 , a které dosáhlo mnoha ocenění .
Vedoucí song alba I Hate Everything About dosáhl mnoha ohodnocení. Druhý singl Just Like You byl hitem jedna na rock charts in Canada, třetí píseň Home byla hitem na #2 on the US Modern Rock chart Vydaly ještě čtvrtý singl "Wake Up,". Three Days Grace byly nominováni na New Group Of The Year , ale vyhráli Billy Talent.V roce 2006vydaly nové album One-X.První sing z One-X byl "Animal I Have Become,"- ten jim zařídil cenu na US Modern Rock a US Mainstream Rock . V prvním rekordním týdnu se prodalo 78,000 kusů. Druhý singl alba "Pain''byl oceněn Billboard Mainstream Rock Charts v prosinci 2006 a Modern Rock Tracks Chart v únoru of 2007. Další sing ,,Never Too Late'' byl oceněn spolu s videem v dubnu 2007 .Three Days Grace jsou po turné pro si nyní dávají od své hudební kariéry odpočinek.

4lenové 3DG

28. února 2008 v 19:30 | Marťas

Adam Gonthier
- kytara, zpěv
- je z Norwoodu, Ontario, Kanada
- jeden ze zakladatelů kapely, v letech 1992-1997 vystupovala pod názvem Groundswell (tehdy ještě v jiném složení)
- hudební vzory: Jeff Buckley, Sunny Day Real Estate, Ben Harper a v neposlední řadě jeho matka;)
- z osobního života: v časopise Chart Attack Adam potvrdil, že se v roce 2005 oženil se svou přítelkyní Naomi
- většina lidí si o něm myslí, že je temná osobnost, protože to vyplývá z textů písniček, Adam vše uvádí na pravou míru tvrzením, že texty píše většinou, když ho něco trápí nebo když je naštvaný
- nejúžasnějším pocitem pro něj je, když s ním sál plný lidí najednou začne zpívat, jak sám říká, je to neuvěřitelné, když slyšíte vlastní hudbu v podání tisíců fanoušků a každý z nich má jiný pohled na tu určitou píseň
- od dvanácti let si nepřál dělat nic jiného než koncertovat s kapelou po celém světě, teď, když se mu splnil jeho sen, tvrdí, že je nejšťastnější člověk na planetě
- štvou ho omezení lidé, kteří vidí pouze zevnějšek, ale to, co se skrývá uvnitř, je vůbec nezajímá, lidé plní předsudků, dále pak velmi pomalí řidiči, country hudba a všichni, co se snaží napodobovat Eddieho Veddera (nejsou vůbec originální a podle Adama prý jen ztrácí čas)
Neil Sanderson
- bicí, zpěv
- pochází z Peterborough, Ontario, Kanada
- hudební vzory: John Bohham (Led Zeppelin), Stuart Copeland (The Police), Danny Carey (Tool)
- nahrávání ve studiu a živé koncerty jsou pro něj dvě různé věci, snaží se, aby se každý koncert v něčem odlišoval od toho předchozího, aby se kapela hudebně vyvíjela, aby vystoupení byla spontánní a osvěžující jak pro fanoušky, tak i pro ně samotné
- na začátky kapely vzpomíná s úsměvem, začinali v městečku s patnácti sty obyvateli, hráli na nákladních vozech se senem, mezi stohy slámy na poli, prostě všude, kde se dalo, jako zkušebna jim sloužil sklep u Brada doma, pamatuje si, jak jednou zlomil poslední paličku, tak si z kredence půjčil dřevěné lžičky, aby měl čím mlátit do bicích
- nesnáší kapely, které si myslí, že jsou dost cool, aby se setkávaly a dlouze hovořily se svými fanoušky, on sám setkání s fanoušky považuje za příjemnou záležitost a samozřejmost, protože "když si nedokážete najít čas pro své fanoušky, jak po nich můžete chtít, aby si našli čas zajít na váš koncert?"
Barry Stock
- kytara
- hudební vzory: Led Zeppelin, Black Sabbath, Tool + jeden nehudební vzor Clint Eastwood
- ke kapele se přidal až později (Three Days Grace začínali jako trio ve složení Adam Gonthier, Neil Sanderson a Brad Walst)
- Barry: "Všichni máme něco společného, když stojíme na pódiu, snažíme se dát volný průchod tomu, co máme sobě, chodíme sem a tam před šílícími fanoušky, je to nejlepší způsob, jak ze sebe dostat všechny záporné emoce."
- když jsou na turné, nesnáší dny, kdy nemají co dělat a jen třeba jedou na další vystoupení, kdyby záleželo jen na něm, koncertovali by každý den
- nedokáže vystát lidi, kteří soudí ostatní jen podle vzhledu, množství peněz na účtu nebo podle jiných povrchních kritérií, oblíbil si citát: "Směješ se mi, protože jsem jiný, a já se ti směju, protože jsi úplně stejný."
Brad Walst
- baskytara
- je z Norwoodu, Ontario, Kanada
- hudební vzory: Deftones, Nirvana, The Doors, Nine Inch Nails, Radiohead
- Brad: "Život na malém městě vám dá jiný pohled na společnost, vidíte, co malé město dělá s lidmi, jak je ovlivňuje, lidé jsou tam nešťastní, protože každý den po celý svůj život vídají pořád dokola jen ty samé tváře, naopak ve velkoměstě nemáte příležitost vytvořit si tak osobní vztah s lidmi kolem vás."
- na kytaru začal hrát, když poprvé potkal Adama, ten mu hned položil dvě otázky, první zněla: "Kouříš? a druhá: "Hraješ na kytaru?" potom, co na obě odpověděl ano, začala jejich velká rocková jízda;)
- štvou ho lidé, kteří plýtvají časem obavami o nepodstatné věci v životě, dále nesnáší, když není o všem dostatečně informovaný

Ruská kuchyně

28. února 2008 v 19:23 | Marťas |  Zajímavosti
Byla v naší zemi vždy tak trochu popelkou, i když vlastně vychází z podobných klimatických podmínek i výběru potravin jako česká kuchyně. Snad je to tím, že neoplývá exotickými vůněmi a chutěmi, snad z neznalosti, která jí připisuje fádnost, snad odrazovala labužníky ovlivněné politickým vývojem. Ať už jsou důvody opomíjení ruské kuchyně jakékoliv, měli bychom se nad ně povznést. Vždyť i na evropském Východě se zrodila nejedna kulinářská lahůdka, která stojí za bližší poznání.

Tradiční pokrmy
Mezi nejstarší původní jídla patří stejně jako v českých zemích kaše. Připravují se z pšenice, rýže, kukuřice, pohanky, ječmene, ovsa, krupice a dalších obilovin v nespočetné podobě variant od slaných po sladké. V ruské kuchyni se dále tyto pokrmy ještě dělí na sypké, lepkavé a řídké. Vaří se v mléce, ve vodě i ve směsi obou. Sypké kaše se podávají nejčastěji jako příloha, lepkavé kaše se polévají rozpuštěným máslem nebo sádlem, řídké kaše se často sypou cukrem.

Pak jsou velmi oblíbené různé moučné výrobky, jako jsou například pirohy či pampušky, které se pečou nebo smaží a podávají se nejčastěji plněné různými nádivkami k vydatným polévkám.

Základní surovinou při vaření polévek i přípravě salátů zůstává zelí a červená řepa, případně kvašené okurky. Silně tradičně zastoupeny jsou také ryby nejrůznějších druhů, kaviár a raci. Z mléčných výrobků k základům ruské kuchyně patří hlavně kefír a smetana, a to tučná a velmi hustá.

Mezi nápoji odedávna kraluje kvas a vodka, které později doplnil čaj. Přestože se čajovník v Rusku pěstuje teprve od roku 1833, čaj byl již mnohem dříve do této země dovážen z Číny. Získal si zde velkou oblibu a ruský samovar na přípravu tohoto nápoje patří už po staletí k místnímu koloritu.

Ruské stolování
Den stejně jako u nás začíná snídaní, jež je však mnohem vydatnější. Rusové obvykle snídají maso a ryby v jakékoliv úpravě, pak různé kaše doplněné ovocem. Pijí nejen čaj, ale i kávu, kakao a mléko. Asi za čtyři hodiny po snídani se v Rusku svačí, a to nejčastěji čaj s obloženými chlebíčky, případně teplé párky a uzeniny. Oběd bývá nejvydatnějším jídlem z celého dne. Zpravidla se skládá ze tří chodů - z polévky, pak z hlavního jídla a posléze následuje moučník, což je buď ovoce, kompot nebo ovocný rosol. Večeře má charakter spíše svačiny a podává se minimálně dvě hodiny před spaním.

Ruský hostitel
Oblíbené rčení: "Host do domu, Bůh do domu" má svůj původ také v Rusku. Rus dokáže královsky pohostit mimojdoucího a na přípravu pohoštění neváhá obětovat poslední peníze. Takže na slavnostně prostřeném stole většinou nechybí slané okurky, klobása, ryby, studená masa, pirožky, nakládané houby a kukuřice, černý chléb, zeleninové saláty, sýry, ovoce, dochucovací omáčky, aspiky a rosoly. Dále jsou na stůl přinášena masa v nejrůznějších tepelných úpravách, národní polévky, pelmeně a pirožky, vareniky a syrníky (sladké tvarohové smažené placky). Nezbytnou součástí hostiny je i samovar. Dnes se vyrábí v mnoha různých variantách z různého materiálu i v různých velikostech. Původně se v něm topilo dřevěným uhlím, dnes tuto funkci zastává hlavně elektřina. V samovaru bývá udržována teplá silná čajová tresť, která bývá doplňována vařící vodou. Z nápojů nesmí chybět vedle vodky a kvasu také koňak, víno - často v podobě sektu, pivo, ovocné šťávy a minerálky.

Anglická kuchyně

28. února 2008 v 19:20 | Marťas |  Zajímavosti
Pod pojmem anglická kychyně si všichni jiste predstavíme fish&chips, což je smažená ryba s hranolky, a typickou anglickou snidaní, která se skladá z vajíček, slaniny, grilovaneé klobásy, žampionu, rajčat a fazolí. Určitě si řekneme, ze Angličané jedí pěkně nezdravě, když se ráno nacpávají nečim tak nezdravým a jejich národni jídlo, také není zrovna dietní. Stojí určite za zmínku, že většina Angličanů si dává jejich typickou snídani jen o vikendu a nekteří ji neholduji vůbec a dávaji prřednost různym cerealiím. Co se týče ostatního jídla, je celkem podobne ceske kuchyní, s tím rozdílem, že si Angličané potrpí na tepelně upravené zelenině (ať už dušené, grilované, či smažené), curry omáčkách atd. Například oblibeným vikendovým jídlem vetšiny rodin je hovezí pečeně (roast beef, opečené brambory, grilovaná zelenina, yorkshirský pudink (což je těsto, které se připraví z mouky, mléka, vody, špetky soli, pepře a trochy tuku a p eče se ve formičkách) a hnědá omáčka, která se připravuje z výpeku, nebo granulí, které se koupí v obchode a zalejí vodou. V posledních letech je trendem kupovat si různe polotovary, než vařit poradné jidlo. Co se týče polotovaru, některé jsou celkem zdravé, neobsahují tolik tuku, barviv a jinych chemických přísad, ale na druhou stranu nejsou tolik chutné. O ostatních polotovarech můžeme řict, ze nepomohou zdravému životnímu stylu.

Nu-Metal a něco o něm

24. února 2008 v 13:22 | Marťas |  Zajímavosti
Nu Metal je hudební styl, který vznikl v polovině 90. let. Často se popisuje jako heavy metal s prvky rapu. Za zakladatele nu metalu jsou všeobecně považováni KoЯn, začali totiž jako první hrát s podladěnými sedmistrunnými kytarami, jako vzor následováni hordou dalších skupin, např. Linkin Park, Limp Bizkit a nebo čeští nAked bridge…
V letech 1995 - 2000 zažívá nu metal obrovský boom, kdy se objevuje velké množství hudebních skupin hrajících tento žánr. Slovo "nu" by se mělo vyslovovat jako anglické slovo "new" a má mít i takový význam (česky tedy nový metal). Dalším uváděným významem predpony "nu" je "Nuked", tj, výbušný, akcelerovaný metal. Často se píše jako nu-metal, případně jako nü metal (přehlasované samohlásky jsou velmi časté v názvech metalových skupin).
Mnoho fanoušků metalu tvrdí, že nu metal není součástí (druhem) heavy metalu. Uváděné důvody jsou:
  • v nu metalu se dává mnohem větší důraz na basskytaru než na kytaru, v heavy metalu je tomu naopak
  • nu metalové písně téměř neobsahují kytarová sóla, což je de facto jeden z definujících znaků heavy metalu
  • v nu metalu je hojně využíván rap, narozdíl od metalového čistého zpěvu nebo death metalového growlingu
  • nu metalové kapely volí jiný styl oblékání a reprezentují současnou generaci a módu ovlivněnou velkou popularitou hip-hopu, narozdíl od nikoliv volných džín a kožených bund původních metalových fandů

Citáty o lásce

24. února 2008 v 13:16 | Marťas |  Ostatní
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
Láska může být šílená, ale zešílet z ní může člověk jen žárlivostí.
Láska je příjemný stav moudré nepříčetnosti.
Láska ze soucitu je nenávist překonaná rozumem.
Láska na první pohled je zároveň posledním pohledem rozumu.
Láska je pohádka života - s tím rozdílem, že nemívá vždy šťastný konec.
Láska způsobuje, že míjí čas. Čas způsobuje, že mizí láska.

Citáty o životě

24. února 2008 v 13:15 | Marťas |  Ostatní
Život sestává z mnoha malých mincí, kdo je umí sbírat, má bohatství.
Tajemství úspěchu v životě není dělat, co se nám líbí, ale nalézt zalíbení v tom co děláme.
Pouze život, který žijeme i pro ostatní, stojí za to.
Smrt je v životě jedinou opravdovou jistotou.
Neberte život příliš vážně, stejně z něho nevyváznete živí.

Japonské znaky

24. února 2008 v 11:37 | Marťas |  Zajímavosti
Klikněte na požadované písmeno, nebo soubor písmen a dozvíte se,j ak se správně píše v Japonštině.:)
NWARAYAMAHANATASAKAA


RI
MIHINICHISHIKII


RUYUMUFUNUTSUSUKUU


RE
MEHENETESEKEE

( O )ROYOMOHONOTOSOKOO

Historie Simpsonových

22. února 2008 v 22:01 | Marťas |  Zajímavosti
Historie Simpsonových - obrázek
Velká spousta lidí Simpsny doslova zbožňuje, ale jak vznikli ani zdaleka netuší! Jak to s nimi začalo, kdo je jejich autorem a další zajímavosti naleznete v tomto článku.
Poprvé se Simpsonovi objevily na televizní stanici Fox Tv. Jak jinak, vždyť letos tam poběží již devatenáctá řada téhle povedené rodinky. Objevili se v Tracey Ullman Show ( což byla překvapivě komediální show). Právě zde si Homer a spol. odbili debut.
Zpočátku ani neměli vůbec vzniknout. Když je jejich autor Matt Groening poprvé načrtl jen si tak hrál s tužkou. Měl zrovna dlouho chvíli, atak se snažil vytvořit bláznivé postavičky. Kdo by v tu chvíli čekal jak to dopadne ?
Seriál se měl původně jmenovat Život je peklo (originál zní Life is hell, chcete-li to anglicky). Avšak poté měli autoři problémy se zapracováním některých věcí do seriálů. Proto vznikla trhlá rodiny, v níž se mělo pořád něco dít.
Třeba by se nikdy "žlutí lidé" nedostali pořádně na svět, nebýt James L. Brookse, který si všiml jejich přítomnosti v Tracey Ullman Show. Odtud je vytáhl, udělal kampaň a díky jejich svižnému humrou a spádu šlo vše jako po másle.
17. prosince 1989 je pro Simpsony stěžejní datum, neboť tohoto dne byl poprvé odvísílán jejich celý díl. Jmenoval se Vánoce u Simpsonových a zaznamenal nevídaný úspěch. Přestože nebyl bůhvíjak skvělý, lidé po něm šíleli, takže autoři mohli dále na seriálu pracovat teď už s menším rizikem.
Obrovský vzestup a vše co se toho týče čeká v dalších letech na tento animák. Je to téměř dvacet let od prvního dílu a přesto je neustále, co vymýšlet. Aby taky ne! (když to tak sype, že? ). Za tu dobu stihli pobavit celý svět, natočit vlastní celovečerní film( premiéra až letos - 2007) nebo taky vlastní počítačovou a mobilní hru.
Zkrátka vždy byly jsou a snad i budou fenoménem, jenž spolehlivě pobaví, aniž by se zde používali jakékoli vulgarismy. Tudíž je i pro nejmenší!
Obdrželi deset cen Emmy a letos dostanou svoji vlastní hvězdu na hollywoodském "walk of fame". Bart Simpson byl navíc časopisem Time zvolen do první desítky nejvlivnějších osobností zábavního průmyslu 20. století, spolu s Beatles, Frankem Sinatrou nebo Stevenem Spielbergem.

Neco o autech - historie

22. února 2008 v 21:59 | Marťas |  Zajímavosti
Vědecké výzkumy dokázaly, že náš mozek dokáže vstřebat zhruba sedm desítek exponátů, zbytek už nebere příliš vážně. A právě tímto zjištěním se řídilo archivní oddělení Audi Tradition při výběru vozidel, když preferovalo kvalitu nad kvantitou.
Horch 10-12
Horch 10-12
Horch 855
Horch 855
Horch 670 V12
Horch 670 V12
Auto Union Typ C/D
Auto Union Typ C/D
Auto Union Typ C
Auto Union Typ C
Audi Sport
Audi Sport
Nejstarší ze všech je značka Horch, založená v roce 1899 konstruktérem Augustem Horchem v Kolíně nad Rýnem a vyrábějící luxusní automobily do druhé světové války. Geniální Horch nejdříve firmu přemístil do Zwickau, kde ji záhy opustil, aby v roce 1909 nazval nový podnik Audi, což v má latině stejný význam jako "horch". Jeho vozy se už tehdy staly pojmem pro svoji pokrokovou techniku. V roce 1928 bylo Audi prodáno Dánu Jörgu S.Rasmussenovi, který v té době slavil úspěchy s motocykly DKW, ve 20. letech byla značka ze Zschopau největším výrobcem jednostopých vozidel světa.
V roce 1932 se obě značky spojily s Wandererem, vyrábějící automobily od 1904, čímž vznikla společnost Auto Union se sídlem v Chemnitz. Její logo čtyř kruhů symbolizovalo čtyři značky. Po roce 1949 původní spolupracovníci založili nový Auto Union v Ingolstadtu. Nejdříve začal s dvoudobými motory a poté byl 16 let poznamenám tříválci. Teprve pak se zrodil první čtyřdobý vůz Audi 50. V roce 1965 se objevuje značka Audi, která o čtyři roky později ještě přibrala NSU, čímž se modelová řada rozšířila o revoluční "Wankel" NSU RO 80 a sportovní NSU TT. Vznikla tak společnost Audi NSU Auto Union se sídlem v Neckarsulmu. V roce 1977 opustil výrobní pásy poslední NSU a od té doby se na silnicích začaly objevovat už pouze vozy Audi a původní označení bylo v roce 1985 přejmenováno na Audi AG.
Vraťme se zpátky do moderní prosklené kruhové budovy o průměru 50 m a výšce 33 metrů. Jak název Museum Mobile napovídá, expozice je v neustálém pohybu, přestože v ní automobily a motocykly pouze stojí. Ale vnitřní stěny se všeobecnými historickými fakty krouží kolem dokola v hodinovém intervalu a mění tak pozadí za exponáty.
Největší atrakcí je tři patra vysoký paternoster se čtrnácti vozidly umístěnými na plošinách. V době naší návštěvy na něm byly k vidění slavné závodní a soutěžní speciály Audi.
Cesta časem začíná hned u východu z výtahu ve třetím patře, kdy se přesuneme do roku 1899. Z televizní obrazovky nás vítá osobně August Horch a nejstarší automobil Horch 10-12 z roku 1903. Naši pozornost však poutají tři opravdové unikáty Horch z 30. let, vystavené za sklem. Typ 855 Special roadster (1939) byl postaven pouze v sedmi kusech, když podvozek a pětilitrový osmiválec "oblékla" karosárna Gläser. Jeho renovace si vyžádala 5000 hodin práce. Hned vedle je zelený Horch 853 Sport-Cabriolet a žlutý dvanáctiválec Horch 670 Sport-Cabriolet z roku 1932. Najdeme zde i jeden ze dvou dochovaných Horchů 8 Typ 303 (1927), první úspěšný sériový osmiválcový automobil.
Takřka každý z padesáti automobilů a tří desítek motocyklů a jízdních kol má svoji historii, kterou pěkně dokumentuje katalog muzea. Takřka všechny automobily a motocykly jsou originály, kromě rekordního šestnáctiválcového Auto Union "Avus", s nímž dosáhl Bernd Rosemeyer na dálnici Frankfurt-Darmstadt rekordní rychlosti přes 400 km/h. Stejným šestilitrovým motorem o výkonu 520 k je vybaven i stříbrný šíp Typ C/D v provedení pro závody do vrchu, tedy se zdvojenými zadními koly. Tyto vozy muselo Audi nechat postavit znovu, neboť po válce zmizely všechny kdesi nenávratně v Rusku.
Značka Audi slaví letos hned několik výročí:
70 let - mistrem Evropy se stal B.Rosemeyer s Auto Unionem
75 let - pohon předních kol
75 let - první dvanáctiválec
80 let - první osmiválec
100 let - zahájení výroby v Neckarsulmu
100 let - vítězství vozu Horch v Herkomerově jízdě
Museum mobile se nachází v Ingolstadtu vedle zákaznického centra Audi Forum, otevřené je denně od 9 do 18 hodin a vstupné je symbolické - s průvodcem 4 eura, bez průvodce 2 eura.

Sylvestr Stalone

21. února 2008 v 7:13 | Marťas

Sylvester Stallone

Herec

Datum narození:06.07.1946 Místo narození:New York, New York, USA Znamení: Rak
Životopis: Sylvester neměl šťastné dětství, narodil se jako nechtěné dítě italskému kadeřnickému učni Frankovi Stallone a barové tanečnici Jacqueline Labofish. Už jeho porod byl komplikovaný a doktor jej musel vytáhnout za hlavičku pomocí speciálních kleští, jenže při tomto zákroku se stala nehoda. Doktor stisknul více než měl a přiskřípnul mu tvářičku, následkem čehož je celoživotní ochrnutí levé tváře od oka přes jazyk, až po bradu. Tímto jen potíže začínají, jeho vývoj je díky tomuto ochrnutí zpomalen. Sylvester vyrůstal v newyorské čtvrti Queens do svých pěti let, než se celá rodina přestěhovala do Silver Springs ve státě Maryland.

Ve škole to pro malého Sylvestra není lehké, spolužáci se mu posmívají za jeho handicap a on to těžce nese. Ani v rodičích nenachází oporu a v jeho jedenácti letech se rozvádějí a on se stěhuje se svou matkou do Philadelphie. O rok později se jeho matka opět vdává, Sylvester si nachází nový idol Steeveho Reevese, který ztvárnil roli Herculese. Chce být jako on a rozhodne se posilovat, jeho matka si otevřela fitcentrum pro ženy a Sylvester zde tráví svůj volný čas. Problémy ve škole nekončí, to může doložit i to, že do svých 15-ti let vystřídal 12 různých škol.

Sylvester se stěhuje zpět do Silver Sprinte k otci, kde pokračuje v posilování, během této doby je zapsaný na střední škole pro problematický dorost Devereaux High School. Zde se více věnuje šermu, boxu a americkému fotbalu. Po nějaké době musí i tuto školu opustit a přesouvá se na American College of Switzerland (škola ve Švýcarsku). Během volna navštěvuje školní produkci, kde si zahrál ve hře Arthura Millera Smrt obchodního cestujícího "Death of a Salesman". To jej inspiruje natolik, že se rozhodne stát hercem. Vrací se do států, kde začíná studovat herectví na University of Miami, do doby než se rozhodne přestěhovat do New Yorku (1969).

Zde pracuje v několika různých zaměstnáních a pravidelně se zúčastňuje konkursů, ale jen příležitostně nalézá divadelní práci. Neúspěch ho dožene, až na samý okraj existence. Na několik dní se z něj stává pravý bezdomovec. Spává na nádraží, dokud v novinách nezahlédne inzerát na konkurz do erotického filmu Party u Kitty a hřebců "Party at Kitty's and Studs". Za tento porno film, kde se Sylvester svléká dostává 100 dolarů za natáčecí den. Později je film přejmenován na "Italský hřebec", poté co se stává Sylvester slavným.

Po tomto filmu se snaží postavit na nohy, ale získává pouze krátkodobé podřadné práce. Ve filmu to také nejde a nikdo jej nechce obsazovat, nakonec získává bezvýznamnou roli ve filmu "Lovers and others strangers" (1970), ale nakonec byla jeho role vystřižena. Následně získává malou roli ve filmu Woodyho Allena Banáni "Bananas" (1971). Stalone se dlouhou dobu snaží psát scénáře, zpočátku je nikdo nechce, ale nakonec se mu podaří některé prodat. Stále se účastní konkursů a snaží prodávat svoje scénáře, ve filmu "The Lords of Flatbush" (1974) se mu povede obojí. Tento nízko-rozpočtový film vydělá přes 4 milióny dolarů. Na konci roku 1974 se oženil s herečkou Sashou Czack a stěhují se do Kalifornie s přáním uskutečnit svou hereckou kariéru.

Bohužel se mu nedaří narazit na lepší roli, objevuje se jen v malých roličkách televizních seriálů jako "Kojak", "Police Story" a "Farewell, My Lovely" všechny z roku 1975. Velký úspěch se mu podařil, když prodal svůj scénář k filmu "Hell´s Kitchen" o boxerech za 21 500 dolarů. Po tomto úspěchu začíná pracovat na dalším scénáři, opět je hlavní téma box a hlavní postava Rocky Balboa. Sylvester představuje svůj scénář producentům Irwinu Winklerovi a Robertu Chartoffovi. Scénář se jim líbí a do hlavní role chtějí obsadit některou ze svých hvězd, ale Sylvester prodá svůj scénář jen s podmínkou, že si zahraje hlavní roli. Po úspěšném vyjednávání získává hlavní roli a obnos 350 000 dolarů. Film se dokončil v roce 1976 pod názvem "Rocky" (1976). Úspěch filmu je naprosto obrovský, stává se absolutně komerčně nejúspěšnějším filmem roku s k tržbami 112 milionů USD. Jeho úspěch potrhuje i nadšené přijetí kritiky a mnoho filmových nominací, jen nominací na Oskara je devět. Ten stejný rok se mu narodí první syn Sage Moonblood.

Film "Rocky" se stal natolik oblíbeny a slavný, že se Sylvester okamžitě stává Hollywoodskou celebritou. Po tomto úspěchu pracuje na filmu "F.I.S.T." (1978), svůj režijní debut uskuteční s filmem "Paradise Alley" (1978), oba dva jsou ale naprostý propadák. Raději se tedy vrhne na pokračování filmu "Rocky II" (1979), film je opět velmi úspěšný. Mezitím se mu v roce 1981 narodil druhý syn Joseph. Jeho ostatní filmy se potýkají s neúspěchem, proto zůstává u jistého pokračování boxera v "Rocky III" (1982), který je ještě více úspěšný než předchozí dva filmy. Filmy podobného rázu mu sedí jako ulité, potvrzuje to hlavní rolí Johna Ramba ve filmu Rambo "First Blood" (1982), za roli získává honorář 3,5 miliónu dolarů plus podíl na zisku. Film je okamžitě velmi úspěšný a během krátké doby vydělává desítky milionů dolarů.

V roce 1984 se rozvádí se svou manželkou Sashou Zachovou, která se stěhuje i s dětmi. Sylvester pokračuje na sérii úspěšných filmů " Rambo: First Blood Part II" (1985), "Rambo III" (1988), "Rocky IV" (1985) a "Rocky V" (1990). Mimo to se objevuje v mnoha jiných filmech, ale ty jsou jen v pozadí těchto úspěšných. Jedním z mála úspěšných je i kriminální komedie "Tango & Cash" (1989), kde si zahrál drsného policisty Raye Tanga po boku Kurta Russella (Gabeho Cashe). Oba policisté jsou vylákáni do opuštěného skladiště a pomocí zfalšovaného magnetofonového pásku obviněni z vraždy federálního agenta.

Na počátku devadesátých let se výrazněji prosadil v akčním thrilleru "Cliffhanger" (1993), v roli horského vůdce v nelítostném souboji s bandou zločinců. A také v akční sci-fi komedii "Demolition Man" (1993) hraje v roli policisty Johna Spartana. Film z prostředí Los Angeles 1996, kde jako šíleně schopný policista, řečený Demolition Man, v souboji s šíleně geniálním zločincem Phoenixem způsobí nešťastnou náhodou smrt dvaceti rukojmí v troskách explodujícího domu. Trest je vykonán hybernací - zmrazením na desítky let. San Angeles 2032 - superdokonalé město, plné harmonie, míru a bezpečné telepatické lásky. Jen kdesi v podzemí živoří skupina "špatných" lidí, věřících ve svobodný život. Vůdce města nechá tajně rozmrazit Phoenixe, zdokonaléného během hybernace, aby podzemí vyčistil - a zanedlouho policii nezbývá, než přivést k životu i Spartana, aby zachránil celé město!

Sylvester se už přestává tolik věnovat psaní scénářů a také se objevuje pod vedením jiných režisérů ve filmech jako Specialista "The Specialist" (1994), Soudce Dredd "Judge Dredd" (1995), Nájemní vrazi "Assassins" (1995) a Země policajtů "Cop Land" (1997). V akčním thrilleru Sejměte Cartera "Get Carter" (2000) si zahrál drsňáka Jacka Cartera. V Las Vegas odvádí pro hlavouny podsvětí poctivou i když ne právě čistou práci a k návratu do rodného Seattlu ho dokázala přinutit jen tragická smrt mladšího bratra. Údajně zahynul v opilosti za volantem. Motivován pochybnostmi bratrovy manželky a dcery, začne Jack Carter pro klid svědomí prověřovat i jiné možnosti. Díky svým drsným, stoprocentně efektivním metodám záhy narazí na stopy jasně svědčící o tom, že bratrova smrt není dílem nešťastné náhody, ale brutálních zabijáků.

Ve filmu Formule! "Driven" (2001) se vrací zpět ke scénáři a také je producentem. Ve filmu Sylvester hraje zkušeného závodníka Joea Tanta.

Akon - Lonely

20. února 2008 v 8:04 | Marťas |  Texty písní
Osamělý, jsem Pan Osamělý
Nemám nikoho
Jen pro sebe
Jsem tak osamělý, jsm Pan Osamělý
Nemám nikoho
Jen pro sebe
Jsem tak osamělý

Jo, někdo tady vypadl
Ze všech mých her je tady pryč
Jo, ví jak sbalit jednu dobrou kóču
která tu vždycky asi bude, jasně
Ví, jak přijímat všechny sprosťárny
Pak jednoho dne nevezme žádnou další
a rozhodne se odejít

Vzbudil jsem se uprostřed noci
a zjistil jsem, že má kóča u mě není,
přísahal bych, že jsem snil,
byl jsem jen pro ni
???, tak jsem si udělal malou vyjížďku,
do těch několika let zpátky,
zkoušel zjistit, co jsem udělal,
že to jde tak špatně, protože
Kdykoliv mě zatím má kóča opustila,
můj celý život se ocitl v troskách

Jsem tak osamělý )tak osamělý),
Jsem Pan Osamělý (pan Osamělý)
Nemám nikoho (nemám nikoho)
Abych zavolal mé (abych zavolal mé) kóče

Jsem tak osamělý (tak osamělý),
Jsem Pan Osamělý (pan Osamělý)
Nemám nikoho (nemám nikoho)
Abych zavolal mé (abych zavolal mé) kóče

Nemůžu uvěřit, že jsem měl kóču, jako Ty
a nechal jsem Tě opravdu odejít z mého života
po tom všem, kdy jsi byla jako přilepená
okolo mne a stála po mém boku
Co mě opravdu bolí, že jsem zlomil Tvé srdce
Miláčku, byla jsi dobrá köča
a já neměl pravdu, já
Opravdu budu dělat věci dobře,
jenže bez Tebe v mém životě, kóčo

Jsem tak osamělý )tak osamělý),
Jsem Pan Osamělý (pan Osamělý)
Nemám nikoho (nemám nikoho)
Abych zavolal mé (abych zavolal mé) kóče

Jsem tak osamělý (tak osamělý),
Jsem Pan Osamělý (pan Osamělý)
Nemám nikoho (nemám nikoho)
Abych zavolal mé (abych zavolal mé) kóče

I kdybych obešel celý svět
nepotkám nikdy kóču,
která by brala věci tak,
jako ses přes ně přenesla Ty
Nemyslel jsem, že by takový den mohl přijít
V měmž vstaneš a utečeš a
A já bych Tě měl honit
Protože nikdo jiný na Zemi,
radši nebude, nikdo na Zemi,
radši neuvidí
Že dívka z mých snů mě udělala
tak šťastným ale teď tak osamělým

Jsem tak osamělý )tak osamělý),
Jsem Pan Osamělý (pan Osamělý)
Nemám nikoho (nemám nikoho)
Abych zavolal mé (abych zavolal mé) kóče

Jsem tak osamělý (tak osamělý),
Jsem Pan Osamělý (pan Osamělý)
Nemám nikoho (nemám nikoho)
Abych zavolal mé (abych zavolal mé) kóče

Nikdy jsem si nemyslel, že budu osamělý
Doufal jsem, že neodejdeš tak daleko
Jen chci, abys zavolala na můj telefon
Tak si přestaň hrát, kóčo a
Přijď domů (přijď domů)
Miláčku, kóčo, nemám v úmyslu křičet
Chci, abychom já a Ty na tom zapracovali,
Nechtěl jsem, aby to někdy bylo takové
Bolí to, miláčku, zblázním se z toho, protože...

Jsem tak osamělý (tak osamělý)
Jsem Pan Osamělý (Pan Osamělý)
Nemám nikoho (Nemám nikoho)
Abych zavolal mé (abych zavolal mé) kóče

Jsem tak osamělý (tak osamělý)
Jsem Pan Osamělý (Pan Osamělý)
Nemám nikoho (Nemám nikoho)
Abych zavolal mé (abych zavolal mé) kóče

Osamělý, tak osamělý
Tak osamělý, (tak osamělý)
Pan Osamělý, tak osamělý
Tak osamělý, tak osamělý
(tak osamělý), Pan Osamělý

Slovních Teenegerů v tomhle světě

20. února 2008 v 8:03 | Marťas |  Zajímavosti

slovních Teenegerů v tomhle světě

v ouklandu => v pohodě, v pořádku
chechtoň => vysmátý člověk
šupina => mince

kravaťák => muž v obleku
benga v plechu => policisté v autě
benga na vrtuli => policisté ve vrtulníku
stíhačka => manželka
ždímačka => milenka
mlátička => agresívní jedinec
třída flek => dobré zaměstnání
hnojárna => střední zemědělská škola
mít na háku => kašlat na něco
xicht => obličej
fpoho => v pořádku
půl sta => 50Kč
šampónek => nagelovaný diskofil
vyprintovat => dát vědět
Radiátor => Homosexuál
perspektivní řezivo => pěkná holka
fízlboys => policie
vyfič => zmizni, vypadni
vostrý => dobré
bytná => manželka, přítelkyně
fošna => dívka s malými ňadry
finýto => konec
zrní => peníze
voves => peníze
jasoň => fernet citrus
drsoň => fernet
škvára => peníze
úkáčko => ukrajinec
lampa => velký panák alkoholu
fuckulta => fakulta
je mi to šumák => nezajímá mě to
řetězová pila => hlasitý smích při kterém je vidět všechny zuby
vosol to => dej to víc nahlas
tutáč => určitě
buzola, bukvice => homosexuál
kindroš => dítě
šmajchlkabinet => ložnice
halušky => halucinace
brko => cigareta
vysmahni => odejdi
vošéfovat => ohlídat si něco
To si buřtuj! => To si piš, že jo!
hukot => překvapivý,nečekaný
o5 z5 => opět zpět
chachar => týpek, mírně zlobivý:)
masakrální => ostrý
fellaz => kámoš (hip hop slang)
100dolní => ostravská ulice, která nikdy nespí!
je tuhej => je mimo, nechápe
lanýž => lahvové pivo
kaltna => zima
čaj => pozdrav "čau"
džus => pozdrav "čus"
řepit se => smát se
křídla => vodka+red bull
žížalka => hezká holka
páv => potáhnutí z cigarety
máčo => blbec
jebák => uhřík
hadry => oblečení
kytka => marihuana
luskna => holka
choroš => kluk
flaksa => pěkná holka
zalomit => ukončit, nechat něčeho
slinták => stanice I. P. Pavlova
průtokáč => člověk, který hodně pije
rozhodit úsměv => dát pěstí do obličeje
čorka => krádež
švestky => policajti
boreček => pěknej kluk
vokurka => naivní člověk
hafo => moc, mnoho
pedály => obuv, boty
kašpárek => kaše s párkem
depka, déčko => deprese
hodit drát => telefonovat
bagr => lžíce
prober se z tý tvý discotéky => vzpamatuj se
čudlikačka => vozy mhd na knoflík u dveří
dát válec => zapálit si cigaretu
blikon => člověk s brýlemi
gaučink => jít si lehnout
zacvakat => zaplatit
zbožínek => milý člověk
vnucovák(y) => propagační letáky
vyhnít => být někde dlouhou dobu
vybobkovat => dojít si na WC
zdupec => negativní ohodnocení
u2 => tobě taky
páč => protože
gábina => gambrinus
santus => žebrák, bezdomovec
zduř => ahoj
Šalingrad => Brno
Ležing => Pasivní odpočinek
stěr => hláška nebo žblebt která solidně zarazí oponenta do křesla
flákat se => nic nedělat
zazobanec => člověk při penězích
to je bouda => to je podraz
hodit čelíčko => usnout na lavici
hejhula => roztomilý klučina
kantáre => být opilý
lasička => hezká holka
nařáchlej, nabušenej => namakaný, kulturista
kostička => pěkná holčina
Vybuchaný => Vysmátý jak lečo
drsňák => rádoby drsný chlapec
pohodář => chlapec,který je v pohodě
fosils => prarodiče
mrkev => srab
net => internet
best => něco, co je hodně dobrý
callni mi => zavolej mi
leštič => člověk který někomu podlejzá
namastit si kapsu => přijít k penězům
Rakev => spadnout
bazmekt => tlačítko
litroš => 1000Kč
špalek => cigareta
prdlavka => slaboch
plachtáky => velké uši
fingermani => lidi co umí s fingerboardem
aloha => ahoj
fočus => fotbal
chytit nerva => rozčílit se
cukrblik => flirtování
ketinka => Mladá příjemná slečna
to je pešek => posměvavá věta, mít pech
dostat čočku => dostat vynadáno
dostat céres => dostat vynadáno
untrvasrman => podvodník
čurbík => bordel, nepořádek
modrák => monokl
oldscholl => starý
pískle => ďítě
žblebt => kec, blábol, nesmysl
Grupa => Skupina
mopista => osoba s dredy
buchtička se šodo => holka, co má šťávu
na káry => být nepřiměřeně opitý
fošnička => snowboard
hapalajnen => někdo kdo spadl
fízlové => policisté
béčko => druhořadý
snoubič => snowboard
dávat si to => předvést něco ohromujícího
flóčko => florbal
vychechtanej => pohodový
oblíznout kostičku => políbit dívku
týpek, typan => chlapec
chálka, nachálovat se => jídlo, najíst se
je boží => je pěkný,krásný
hodit hrbem => jít tancovat
pivrnec => pivo
kotletka => pěkná slečna
lolitka => žena mladší 15 let
opičák => opilej muž
babinec => sraz důchodců
frantit => dávat si francouzáka
link => odkaz
webovky => webové stránky
jseš king => jseš dobrej
shop => obchod
foteška => fotka
comp => počítač
hůlkoplazy => důchodci
rovina => klídek,pohoda
vodkyblíkovat se => vypadnout
mástr => namistrovanej člověk
nick => přezdívka
kixs => zvorání něčeho
dramo => cigareta
dramit => kouřit
vorgle => ořechy
ROFL, roflit => válet se smíchy po zemi
hlod (hlody) => kecy ,vtipné kecy
frk => vtip
bourák => auto
žihadlo => auto
panděro => břicho
bago => cigareta
čvaňhák => cigareta
flastr => gól
kokos => hlava
makovice => hlava
šiška => hlava
kořalna => hospoda
piškotéka => diskotéka
biják => kino
junda => sranda
binčus => nepořádek
čuchometr => nos
facha => práce
šrotit se => učit se
bichlovat se => studovat, učit se
deha => rána
cifršpion => účetní
debordelizace => úklid
krimoš => vězení

Eminem - When I am Gone

20. února 2008 v 7:59 | Marťas |  Texty písní

Jo...
To je můj život...
Moje vlastní slova, tuším...

[Sloka 1]
Miloval jsi někdy někoho tak moc, že by jsi mu podal ruku?
Ne stisknul, ne, doslova podal?
Když ví, že jsou tvoje duše
A víš, že jsi jejich brnění.
A zničíš každého, kdo se jim pokusí ublížit.
Ale co se stane když se karma otočí a kousne tě?
A všechno co jsi zastával, se otočí a opovrhuje tebou?
Co se stalo, když jsi se stal hlavní zdroj bolesti?
"Tati podívej co jsem udělala" , taťka musí jít stihnout letadlo
"Tati kde je máma?Kde je máma, nemůžu ji najít, kde je?"
Nevím běž si hrát Hailie, dítě, tvůj táta má práci.
Táta píše písničku, ona se sama nenapíše.
Dám ti jednoho smolaře [dslv.], dále se musíš houpat sama
Než se otočíš zpět a řekneš že ji miluješ
A položíš ruce na její matku, která jí je hodně podobná
To je Slim Shady, jo, Slim Shady je blázen
Shady me stvořil, ale dnes večer
Shady zpívá-za-dítě...

[Refrén]
Když odejdu, ještě dováděj, netruchli.
Raduj se vždy, když uslyšíš zvuk mého hlasu
Jenom vím, že když se dívám dolů na tvůj úsměv
a necítil žádnou potřebu, proto dítě nemej žádnou bolest a jenom se směj...

Když odejdu, ještě dováděj, netruchli.
Raduj se vždy, když uslyšíš zvuk mého hlasu
Jenom vím, že když se dívám dolů na tvůj úsměv
a necítil žádnou potřebu, proto dítě nemej žádnou bolest a jenom se směj...

[Sloka 2]
Držím si tenhle sen, nutím Hailie na houpačku
ona zadržuje křik, nechce mě naštvat (zlobit)
"Nutíš mámu plakat, proč?Proč máma pláče?"
Dítě,táta už neodejde, "Tati lžeš
"Tohle vždy říkáš,vždy říkáš tohle je naposled"
"Ale už neodcházej, tati jsi můj!"
Skládá krabice na přední straně dveří ve snaze je zablokovat
"Tati prosím, tati neodcházej, tati - zastav !!!
Sahá do kapsy, vytahuje malý zavřený náhrdelník
V něm obrázek, "Tohle tě bude udržovat v pořádku, nos ho ssebou"
Vhlédl jsem, v zrcadle jsem stál jen já.
Ty zkurvené zdi snad umějí mluvit, protože já je vole slyším!
Říkají "Máš ještě jednu šanci udělat to správné" -
a to je dnes večer
Teď od tama jdi pryč a ukaž, že je miluješ dřív
než bude příliš pozdě
A právě jak vycházím z mé ložnice
mění se v jeviště, jsou pryč,
reflektory jsou zapnuty
a já zpívám...

[Refrén]
Když odejdu, ještě dováděj, netruchli.
Raduj se vždy, když uslyšíš zvuk mého hlasu
Jenom vím, že když se dívám dolů na tvůj úsměv
a necítil žádnou potřebu, proto dítě nemej žádnou bolest a jenom se směj...

Když odejdu, ještě dováděj, netruchli.
Raduj se vždy, když uslyšíš zvuk mého hlasu
Jenom vím, že když se dívám dolů na tvůj úsměv
a necítil žádnou potřebu, proto dítě nemej žádnou bolest a jenom se směj...

[Sloka 3]
Šedesát tisíc lidí, všichní vyskakují ze svých sedadel
Opona se zavírá, hází růže k mým nohou
ukloním se a děkuju že všichni přišli
Křičí tak hlasitě, naposledy se dívám do davu
Letmo jsem shlédl dolů, nevěřil jsem co vidím!
"Tati to jsem já,pomoz mámě,její zápěstí krvácejí
Ale dítě jsme ve Švédsku,jak ses dostala do Švédska?
"Sledovala jsem tě tati, řekl's mi,že nás neopustíš
"Lhal's mi tati, a teď jsi mámu učinil smutnou
koupila jsem ti tuhle minci, je na ní
"Táta číslo jedna"
"To je vše co jsem chtěla, chtěla jsem ti jen dát tu minci
"Už chápu pointu - fajn, já a máma jsme už pryč
Ale dítě počkej "Už je pozdě tati, rozhodl ses
Nyní jdi tam nahoru a ukaž jim,
že je miluješ víc než nás
To je vše co chtějí,chtějí tebe Marshalle, pokračujou..
křičí tvé jméno
Není žádný zázrak že nemůžes spát, prostě si vem
jiný prášek
Jo, vsadím se že si vezmeš,
Rapuješ o tom,jo,slib,věř tomu
Slyším potlesk,takový vždy nebyl
Jak by mohl, když mě opona zavírá
Otočil jsem se a našel na zemi pistoli,zvedl ji
Přiložil k mozku a zakřičel "Zemři Shady" a vystřelil
Obloha ztmavla, viděl jsem útržky života, letadlo, které je určeno ke spadnutí a spálení na popel.
To je než se probudím,alarm budíku zvoní,ptáci zpívají
Je léto a Hailie se venku houpe, šel jsem za Kim
a políbil ji
Řekl jí, že mi chybí, Hailie se jen směje a mrkla na svou sestru
Skoro když říká...

[Refrén]
Když odejdu, ještě dováděj, netruchli.
Raduj se vždy, když uslyšíš zvuk mého hlasu
Jenom vím, že když se dívám dolů na tvůj úsměv
a necítil žádnou potřebu, proto dítě nemej žádnou bolest a jenom se směj...

Když odejdu, ještě dováděj, netruchli.
Raduj se vždy, když uslyšíš zvuk mého hlasu
Jenom vím, že když se dívám dolů na tvůj úsměv
a necítil žádnou potřebu, proto dítě nemej žádnou bolest a jenom se směj...

Evaanescence - My Immortal

20. února 2008 v 7:57 | Marťas |  Texty písní

MŮJ NESMRTELNÝ

Jsem tak unavená tím, že jsem tady
Sužována všemi svými dětskými strachy
A jestli musíš odejít
Kéž bys prostě šel
Protože tvoji přítomnost pořád cítím
A to ve mně vyvolává neklid
Zdá se, že se tyhle rány nehojí
Ta bolest je prostě hrozně skutečná
Je toho přespříliš
Co čas nedokáže rozpustit
Refrén:
Pokud bys plakal, osušila bych
Ti všechny slzy
Pokud bys křičel, zahnala bych
Všechny tvoje strachy
A držela jsem se tě za ruku
Po všechna ta léta
Ale ty sis dosud zanechal
Ze mě všechno
Dříve jsi mě spoutával
Svým neodolatelným světlem
Ale teď jsem ochromená životem
Který jsi mi zanechal
Tvá tvář mě pronásleduje
V mých dříve tak krásných snech
Tvůj hlas vyštval
Všechen můj rozum
Zdá se, že se tyhle rány nehojí
Ta bolest je prostě hrozně skutečná
Je toho přespříliš
Co čas nedokáže rozpustit
Refrén
Tak jsem se snažila přesvědčit se
Že jsi odešel
Ale, ačkoliv jsi pořád ještě se mnou
Byla jsem po celý čas sama
Refrén

Adicted ..Enrique...

20. února 2008 v 7:55 | Marťas |  Texty písní
Mám ti říct jak se cítím, když jsem v tobě? Mohu zůstat čistý, jen když jsi poblíž. Nenech mě padat. Jestli zavřu své oči navždy, poleví má bolest? Mohl bych znovu dýchat?
CH: Možná jsem závislý, chybí mi kontrola, ale ty jsi droga, která mě drží od smrti. Možná jsem lhář, ale vše co doopravdy vím je, že jsi jediný důvod, že jsem úmorný.
Jsem zbytečně pryč, udělal jsem miliony chyb. Je příliš pozdě? To je bouře v mé hlavě, to prší na mou postel, když tu nejsi. Nebojím se chýlící se smrti, ale bojím se, že tě ztratím.
CH: Možná jsem závislý, chybí mi kontrola, ale ty jsi droga, která mě drží od smrti. Možná jsem lhář, ale vše co doopravdy vím je, že jsi jediný důvod, že jsem úmorný.
Když ležíš vedle mě, prochází mnou láska. Oh, to je krásné. Vše je mi jasné, než udeří realita a já vše ztratím.
Ztratím vše
Ztratím vše
Ztratím vše
Nah, nah …….
Jsi jediný důvod, jo jsi jediný důvod, že jsem úmorný. Oh, jsem úmorný, jsem úmorný, jsem úmorný.
Nechci vše ztratit,
Nechci vše ztratit,
Jsem úmorný, jsem úmorný, jsem úmorný.
Jo, víš, že jsem závislý
víš, že jsem závislý
Jo, víš, že jsem závislý

Escape Enrique...

20. února 2008 v 7:54 | Marťas |  Texty písní
Dovol mi být tvým hrdinou...

Tančila bys,kdybych tě o to požádal?
Běžela bys a nikdy se neotočila zpět?
Plakala bys,kdybys mě viděla plakat?
Zachráníš dnes mou duši?

Chvěla by ses,kdybych se dotkl tvých rtů?
Smála by ses?
Oh,prosím řekni mi to.
Dokázala bys zemřít,pro někoho,koho miluješ?
Drž mě dnes ve svých rukou.

Ref:Můžu být tvým hrdinou.
Můžu políbit tvůj strach.
Zůstanu s tebou navždy.
Můžeš mi vzít dech.

Přísaháš,že vždy budeš mou?
Mohla bys lhát?
Mohla bys běžet a skrývat se?
Jsem příliš hluboko?
Stratil jsem rozum?
Nezajímá mě to,dneska jsi tu ty.¨

Re:..


Oh,Chi tě jen držet.
Chci tě jen držet,oh yeah.


Jsem příliš hluboko?
Stratil jsem rozum?
Víte,nezajímá mě to,dnes jsi tady ty.

Re:..

Můžeš vzít můj dech.
Můžu být tvým hrdinou.

Enrique Iglesias

20. února 2008 v 7:53 | Marťas
ENRIQUE IGLESIAS

Datum narození: 8.5.1975

Místo narození: Madrid(Španělsko)

Enrique se narodil slavnému zpěvákovi Juliu Iglesiasovi a modelce Isabele Preyslerové, kteří žili odděleni od jeho tří let. V osmi letech se mladý Enrique přestěhoval do Miami za svým otcem. Přestože jeho dětství bylo do jisté míry stvořené pro úspěch díky úspěchu jeho rodičů, přesto Enrique nebyl zhýčkaný a nevyužíval svého postavení. Vyrůstal stejně jako ostatní jeho spoluvrstevníci nijak výjimečným životem.


Po roce studia obchodní univerzity v Miami se nakonec rozhodl pro vlastní pěveckou dráhu. Začínal v roce 1995 pod pseudonymem Enrique Martinez, který měl přicestovat do Španělska ze Střední Ameriky. Kvůli tomu aby nebyl pod palbou kritiků si vytvořil tuto identitu.

Jeho pravé jméno si ho všude našlo, a proto když odjel natáčet své první španělsky zpívané album pojmenoval jej Enrique Iglesias. Po natočení následoval obrovský úspěch, prodalo se více než 6 miliónů nosičů a Enrique získal ocenění Grammy. Předtím, než natočil první anglicky zpívané album se stal známým především v latinském světě.

Během krátké doby se stal natolik oblíbeným a hledanou popstar, že kamkoliv při svém světovém turné přijel, měl všechny stadióny vyprodané. Jeho alba se začaly prodávat po miliónech, získal mnoho ocenění (Grammy, American Music Awards, Premios Lo Nuestro) a dokonce se stal slavnější, než jeho rodiče. Nejvíce jej proslavil song "Bailamos", který natočil pro soundtrack k filmu Willa Smithe "Wild Wild West", song se ihned stal hitem číslo 1 téměř na všech rádiích po celém světě. Své první anglicky zpívané album "Enrique" se stalo dvojnásobně platinové v USA a platinové nebo zlaté ve 32 zemích po celém světě.

Enrique natočil alba ve čtyřech jazycích španělsky, anglicky, portugalsky a italsky. Oblibu si získal také na Taiwanu, Rusku a Středním východě. Mimo zpíváni pronikl do světa filmu, když si po boku Antonia Banderase, Salmy Hayekové a Johnnyho Deppa zahrál ve filmu "Once Upon A Time In Mexico".